TEP faktor – nejlepší zážitkový dárek pro odvážné


Recenze / Pátek, 31 srpna, 2018

Jednou ráno takhle otevřu oči a nemůžu se ani pohnout. Co to? Bolí mě snad úplně celé tělo a otočit se v posteli na druhý bok mi trvá věčnost. Připadám si jako důchodce. Jak se to stalo?? V tom mi to dojde. Včera jsem si vyzkoušela TEP faktor a byla to fakt jízda! 

Taky jste jako malí celí natěšení sledovali každý nový díl pevnosti Boyard? 

Když jsem tápala, co dát švagrovi s chotí k Vánocům, už ani nevím, jak jsem na to přišla. Ale jakmile jsem TEP faktor objevila, věděla jsem, že to musím zažít. Jako malá jsem se od pevnosti Boyard nemohla odtrhnout a celé hodiny jsem si po bytě hrála na úkoly (šplhala po gauči, vytvářela si překážkové dráhy á la můžeš chodit jen po polštářích, ale nesmíš šlápnout na zem a podobné). Takže jsme s přítelem koupili poukázku s tím, že do toho půjdeme se švagrovýma společně.

A tak jsme jednoho červencového dne dali děti na hlídání babičkám a vyrazili směr Slapy, do vísky Chotilsko, kde se ta paráda nachází.

Hurá do jeskynní slujeZážitkový dárek

Přivítá vás stará továrna, která je uvnitř totálně přebudovaná. Chvíli jste na recepci nebo na baru a stačí pár kroků a nacházíte se v jeskynním komplexu místností s jednotlivými úkoly. Může se stát, že zabloudíte a ocitnete se v chatkové osadě. Nelekejte se, to jste jen narazili na TEPfaktoří hotel neb když budete chtít, můžete tam po výkonu i přenocovat.

Na recepci si nás převzal bodrý týpek, který nám s lehkým vtipem vysvětlil pravidla:

  • 20 místností – 20 razítek s písmenkem,
  • za každých 5 písmenek rozluštíte pomocí tabulek v jeskyních kód, s nímž se dostanete do čtyř prémiových místností,
  • po úspěšném zdolání prémiových úkolů dostanete indicie, které vás dovedou k pokladu,
  • co je červené, toho se nedotýkej,
  • + další detaily hry, kterými vás teď nebudu zatěžovat.

Lehké jako facka, no ne? Teď to ještě všechno zvládnout v časovém limitu.

Na dobrovolníky se tady nehraje

Podstatné je, že tady to není o tom, že se vyšle jeden dobrovolník, nýbrž každý úkol musí zvládnout každý člen týmu! A to je na tom prostě to nejlepší! Prověříte si pěkně spolupráci. My jsme byli čtyři a myslím, že to bylo tak akorát. V pěti už bychom se tam asi motali.

Bohužel jsme cca druhou polovinu hry museli hrát pouze ve třech, neb nám odpadla jedna hráčka, které se z blikajících světel udělalo trošku nevolno.

Čas běží, tak běžte

Po důkladném vysvětlení pravidel jsme tedy byli vypuštěni do sluje. Následovaly 3 hodiny plné potu, adrenalinu, zapalování mozků a všech svalů na těle. 3 nezapomenutelné hodiny. Když jsme hru začali, byli jsme tam takřka sami. Bohužel se po půl hodině přiřítil jakýsi zájezd belgických adolescentů, takže boj o poklad byl současně bojem o místnosti, a tak jsme dost času trávili blouděním jeskyněmi a hledáním právě volného úkolu.

TEP faktor - nejlepší zážitkový dárekŘeknu vám to na rovinu. 3 hodiny ke zdolání pokladu rozhodně nestačí. Za 4 hodiny to zvládnou, řekla bych, napoprvé opravdoví borci anebo ti, co už jsou tam opakovaně. Než se rozkoukáte v každé místnosti, už svítí červená FAIL, protože zrovna někdo šlápnul na červenou (A to se nesmí!) anebo vypršel čas než jste pochopili, oč tady běží. Naštěstí máte ke zdolání úkolů neomezeně pokusů. Jen ten čas nečeká…

Pokud už nemůžete, doporučuji se zastavit na baru na drink. Máte povolenou 10timinutovou přestávku, kterou vám za pěkná kukadla odečtou k dobru.

Poklad jsme tedy nezvládli. Za to jsme se parádně zpotili a překonali sami sebe (jejich motto nelže). Třeba když jsem jednou nohou visela za pneumatiku, co visí ze stropu a divoce se houpe, a jednou rukou se zuby-nehty držela další pneumatiky pověšené na zdi. Zbytek těla plápolal někde mezi a málem prasknul napětím, jestli to zvládnu, aniž bych spadla na červené minové pole pode mnou.

No, nebudu dále „spoilerovat“. Jste-li zvědaví, stačí navštívit tuten e-shop a můžete se začít těšit! 😉


Jaké jsou plusy a mínusy téhle supr hry?

+  Jedinečný zážitek, na který jste čekali celý život!
+  Skvělá týmová hra, která skutečně prověří, jak jste schopni spolupracovat.
+  V zdravém těle, zdravý duch… aneb užijete si do syta vyplaveného adrenalinu a endorfinů.
+  Procvičíte si i takové svaly, o kterých jste dosud neměli ani zdání.
+  Skvělé jako teambuildingové akce. Na místě můžete mít raut, večerní pitku a je možné i přenocovat.

–   Na večer poté si nic neplánujte, únavou vytuhnete hned po večerníčku.
–   Druhý den je pro netrénované jedince poněkud krušný. Ale stojí to za to.
–   Pokud je na místě zrovna hodně týmů, čas vám užere čekání na místnosti.
–   Můžete si i zranit a blikající světlo vám může vyvolat migrénu. Tak bacha na to! Vždy opatrně.
–   Trochu vám to provětrá peněženku, neb když to zkusíte jednou, chcete znovu a víc!


Už jste si TEP faktor vyzkoušeli? Podělte se o zážitky v komentářích.

.
Hledáte ten pravý dárek pro opravdové chlapy?
Mrkněte na článek 6 tipů na originální dárek pro muže, který ho nadchne.
.
.
.

2 Komentáře “TEP faktor – nejlepší zážitkový dárek pro odvážné”

  1. Tak mi jsme měli tu mžnost díky našemu šéfovi a strávili jsme tady perfektní teambuilding, všichni jsme si to velmi dobře užili, takže pokud váháte jdite do toho! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *