Otevřete s dětmi Dveře do pohádky… aneb tip na bezva knihu


Recenze / Středa, 7 dubna, 2021

Už máte dost Karkulek, Růženek a Elsy s Annou? Hledáte tip na knihu plnou pohádek, které nejsou ohrané? Pojďte se se mnou mrknout na ryze českou knížku autorky Šárky Sochové Landové, která se jmenuje Dveře do pohádky.


Jak doma pořád čteme

Moje brzy pětiletá Baru je velká čtenářka. Chodí za mnou s knížkami ve kteroukoli denní dobu. Ráno, když ještě ležím v posteli, před obědem, klidně když vařím, hned na to po obědě, protože si musí přece odpočinout, a samozřejmě i večer před spaním… prostě fakt kdykoli. Až se mi z toho jednou v noci zdálo, že se topím v knížkách (Pomooooc!). Naštěstí to vypadá, že brzy už to zvládne sama. Dokáže už přečíst všechna velká písmenka (Jupííí!). Někdy je to neustálé čtení trochu náročné, ale v podstatě jsem moc ráda, že jí to tak baví.

Není tedy divu, že jsme spolu začaly chodit do knihovny. Jenže ty jsou teď zavřené. (Alespoň tady u nás na maloměstě.) Co teď? Co jsme měli doma, už bylo přelouskané křížem krážem… Ani babičky na půdě už další poklady neměly… Naštěstí se mi do rukou dostala kniha Dveře do pohádky. A tak jsme se s radostí hned začetly.

Kudy tudy do pohádky?

Nebojte. Majka, hlavní hrdinka knížky, vás zavede k těm správným dveřím. Pohádky má strašně ráda, ale nemá si o nich s kým povídat. Až jednoho dne… k ní přijde malý skřítek, který má úplně stejnou zálibu v pohádkách. To je radosti! Společně si vypráví a čtou… a spolu taky objeví kouzelné dveře. Stačí zazpívat tu správnou písničku a jste tam! V pohádce.

Co všechno tam viděli a zažili? Prvních skoro 50 stránek si můžete přečíst příběh o Majce a skřítkovi a jejich pohádkovém dobrodružství. Baru to tak moc bavilo, že jsme tenhle úvod přečetly snad jen během dvou dnů. Musím říct, že je to moc milé a nápadité vyprávění. I mě se moc líbilo.

A co se dočtete dál? No přece pohádky! Rovnou 16 různorodých neotřelých pohádek, ze kterých se vždycky, jak to tak správně bývá, můžete dozvědět nějaké to moudro. Třeba:

  • Že by si člověk měl vydělávat na živobytí tím, co ho baví a naplňuje, a ne tím, co mu nadiktovali druzí,
  • Že na každého někde čeká jeho spřízněná duše,
  • Že ovoce, zelenina a čerstvý vzduch je víc než celá banda doktorů,
  • Že píle a úsilí ti vždycky pomůže dojít do vytouženého cíle,
  • Že nejkrásnější květiny jsou vždy ty živé,
  • Že ke šťastnému životu potřebujeme hlavně zdravé sebevědomí,
  • Že všechno má svůj čas, atd. atd.

Knížka je skutečně čtivá a bude bavit nejen malé, ale i velké a ještě větší čtenáře. Nesmím ještě zapomenout zmínit, že je plná moc pěkných a originálních ilustrací od Ireny Sojkové. Jen se podívejte:

.

Co říci závěrem? Je mi na 100 procent jasné, že se k Majce, skřítkovi a jejich pohádkám budeme ještě mnohokrát vracet a jsem moc ráda, že ji ve své knihovničce máme. Pokud vás zaujala, pořídit si ji můžete v papírové podobě nebo jako e-knihu na webu nakladatelství Pointa.cz, kde najdete taky krátkou ukázku.


Máte taky tip na knihu pohádek, co uchu lahodí? Sem s ním!

.
Víc takových recenzí a dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

💜 Děkuji autorce za věnování knihy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *