17 tipů na dárek pro holku, které už je 5 let


DárkoTipy / Pondělí, 19 dubna, 2021

Tuhle se někdo ptal, kdy má Baru narozeniny a kolik že jí to bude. Tak automaticky odpovídám: „No jsou jí čtyři.“… Pak se zarazím a uvědomím si: „Neee, počkat, už jí bude 5 !“ Mám doma holku, které už bude 5 let!? No jak je to jenom možné? Kde jsou ty roky?!?

A protože se narozeniny nezadržitelně blíží (a s ní i narozeniny stejně staré sestřenice a dalších kamarádek), již tradičně si dělám takový dubnový průzkum dárků. Jakýpak dárek pro holku 5 let bude ten nej? Vypozorovala jsem následujících 17 tipů. Co vy na ně?


A miluje a maluje…

Baru mi nedávno říkala, že se rozhodla, že se chce zlepšit v malování, a tak teď proto maluje a kreslí každý den. Můžu potvrdit, že její obrázky jsou čím dál lepší a barevnější (hurá, už si nevybírá jen černou vodovku!). Proto jsem si jistá, že by byla nadšená z takového velkého výtvarného kufříku, který si dokonce může zvenčí vybarvit. 16 fixek, 18 pastelek, 18 voskovek, 14 gelových pastelů, 16 vodovek, 2 štětce, 2 tužky, ořezávátko a guma. Tomu říkám slušná umělecká výbava!

Výtvarné potřeby je bezva dárek pro pětiletou holku

KOUPÍŠ TADY


Aby si mohla nést, co potřebuje

To máme panenku, hřeben, peněženku, notes, pastelky a dva šutry. To a někdy i víc má Baru potřebu nosit s sebou nejen na výlety. Takže je víc než jasné, že ten 6litrový batůžek pro prťata už na to nestačí. Musíme přitvrdit a koupit nějaký větší batoh. Osvědčila se mi značka Boll, která vyrábí batohy opravdu kvalitní, co se nejen dobře nosí, ale i skvěle vypadají. A když bude růžový (ach ne!), uděláme Baru radost úplně největší.

Pořádný batoh pro 5letou výletnici

KOUPÍŠ TADY


Až bude ručička na trojce

Dárek pro holku 5 let? Myslím, že je na čase, aby se začala seznamovat s hodinami. Však určitě znáte ty věčné otázky: „Mamííí, kdy už pojedeme?“. K pátým narozeninám tedy není od věci věnovat jí nějaké parádní hodiny nebo budík. Když na tom bude třeba jednorožec, uvidíte, jak radost takový dárek udělá!

Hodiny jako dárek pro pětiletou holku

KOUPÍŠ TADY


Svět zabalený v kufříku

Kufříkov – úžasná česká hračka, vyrobená z přírodních materiálů, kterou si malé slečny můžou nosit všude s sebou. S tímhle přenosným kreativním domečkem si rozhodně vyhrají. Obsahuje všechno, co je potřeba k vymýšlení vlastních příběhů (postýlka, stolek a židličky, police, nádobíčko, panáčci…). A co víc, mohou si ho dozdobit podle vlastní představy s přiloženými samolepkami, filcem a kartonem. To se to bude hrát.

Kufříkov - dárek pro pětileté holky

KOUPÍŠ TADY


Ať si to pěkně vyžehlí

Tedy vlastně zažehlí. Ale co vlastně? Řeč je o zažehlovacích korálcích. Baví snad všechny děti, které si s nimi procvičí nejen fantazii, tvůrčí práci, ale i trpělivost a jemnou motoriku. Dá se s nimi vyrobit spoustu věcí. Třeba výzdobu v podobě kytiček nebo vloček, které si nalepíte na okno, holky můžou vyrobit dárečky pro kamarádky, jako třeba různé přívěšky, šperky, podtácky… Nebo si můžete zažehlit rovnou celou abecedu a použít ji k domácímu učení. Existuje i spousta podložek různých tvarů. Záleží, co si vyberete. A co nadchne na 100 %? Rozhodně sada korálek, které svítí ve tmě!

Zažehlovací korálky jako dárek pro holku 5 let

KOUPÍŠ TADY


Nejen na maškarní a karnevaly

Takové obličejové barvy se budou hodit i na každou holčičí párty anebo třeba jen pro zabavení na doma, když venku prší. Schválně, jste natolik odvážní, abyste nechali dcerku malovat po vás? Nebojte. Ač jsou barvy krásně syté a neprůhledné, dají se lehce smýt. Pracuje se s nimi prý snadno a čistě a součástí balení je i štětec a houbička pro lepší nanášení.

Barvy na obličej jako dárek k 5. narozeninám

KOUPÍŠ TADY


Aby si mohla hrát na princeznu

Snad každá holčička si ráda hraje na princeznu. Nebo zpěvačku či tanečnici? A když k tomu bude mít tuhle úžasnou svítící LED sukni, bude jistě jako v nebi. Sukně je vhodná pro děti cca od 2 až do 10 let a pozor, dá se i vyprat, protože světýlka jsou vodotěsná. A pokud není zrovna na růžovou, dá se pořídit i v modré barvě. 

Dárek pro holku 5 let k narozeninám - sukénka

KOUPÍŠ TADY


Na takové to domácí vyšívání

Každá správná princezna by měla umět vyšívat. Troufne si na to ta vaše? Já jsem zatím zkoušela nechat Baru vyšít kočku, pro kterou jsem jí namalovala šablonu na tvrdý papír. Takovéto Filo vyšívání by se nám jistě hodilo, aby Baru ještě víc procvičila přední a zadní steh. A nejen to. Taky trpělivost (což opravdu potřebuje). S vyšívací sadou můžete vytvářet cokoli se vám zlíbí, anebo se můžete řídit podle 16 vzorů. Alespoň pro začátek. 

Naučí se holka 5 let vyšívat?

KOUPÍŠ TADY


Nebo snad raději šroubování?

Obyčejně nejsem příznivec plastů, ale tahle kreativní stavebnice vypadá opravdu zábavně (jestli někdo najdete její dřevěnou verzi, sem s ní!). To máte kufřík s nástavci, kam se dají přišroubovat nebo přivrtat různé barevné destičky a jiné dílky. Nechte to na dětské představivosti a uvidíte, že se budou dít věci. Vrtačka je na baterky, takže funguje jako ta dospělácká. Věřte, že z toho budou paf i holky!

I stavebnice je bezva dárek pro holku!

KOUPÍŠ TADY

.
Mrkněte ještě na další tipy v článku 👇
.

Zachraňte princeznu č. 1

Zlý čaroděj uvěznil princeznu ve věži. Co takhle pomoci princovi ji zachránit? Stačí postavit z dřevěných dílků správně schody a mosty a je to. Tato 3D logická hra Zámecké schody bude rozhodně ideální dárek pro holku 5 let. Princeznovské téma je stále IN. Pro začátek bych jí vybrala nějaké jednodušší úkoly pro „stavitele začátečníky“, rodiče si pak můžou potrápit své mozkové závity u těch nejtěžších zadáních. Hra rozvíjí logické myšlení a prostorovou představivost. 

Zámecké schody - hra pro holku 5 let

KOUPÍŠ TADY


Zachraňte princeznu č. 2

Princezna je opět ve věži a zlý černokněžník ukryl klíč někde v lese. Honem! Kdo ho vypátrá a vloží do správného zámku? Tentokrát se jedná o deskovou hru Začarovaná věž pro 2 až 4 hráče a podle recenzí nadchne snad všechny děti (holky o trochu víc). Dokonce i rodiče baví. Dost bylo Člověče, nezlob se!, je třeba pořídit něco zajímavějšího, co myslíte?

Desková hra Začarovaná věž - bezva dárek pro pětileté děti

KOUPÍŠ TADY


Je libo jít s vílami na ples?

To máte tak: čtyři víly byly pozvané na ples, ale nemůžou vyrazit, dokud každá nenajde svojí korunku, náhrdelník, vějíř a kabelku. Chápejte, moc důležité věci! Cílem je tedy vydat se na cestu a všechny je najít. Která víla bude mít komplet výbavu jako první? Tahle paměťová hra jménem Vílí závody bude zcela jistě bavit všechny holky od 5 do min. 8 let. 

Vílí závody, aneb bezva hra pro pětiletou holku

KOUPÍŠ TADY

.
Víc tipů na deskové hry pro pětileté? 👇
10 tipů na nejlepší deskové hry pro děti
.

Asi tak bambilion her

Kolik? No opravdu Bambilion! A stačí na to jen malá krabička, co se vejde do kabelky. V ní najdete 4 panáčky, 4 kostky, několik barevných kartiček s obrázky a spoustu návodů na krátké a zábavné hry (a další návody na blogu). To budete koukat, co všechno se dá s takovým málem vykouzlit! Ideální na cesty, na výlety, do čekárny, ale i na doma. Jednoduchá pravidla, která každý hned pochopí. Děti se díky hrám naučí počítat, rozvinou si paměť a potrénují postřeh. Prostě samé jistoty a pozitiva!

Bambilion her nejen pro 5leté děti

KOUPÍŠ TADY


Skládej, skládej, skládači

Chcete, aby si vaše dítko rozvíjelo kreativitu, motoriku i logiku? Pak mu pořiďte tuhle speciální dřevěnou skládačku. Najdete v ní spoustu geometrických tvarů, ze kterých můžete podle předlohy sestavovat různé obrázky. Nebo si můžete vymýšlet svoje vlastní. Já bych se rozhodně pustila do barevných mandal.

Skládačka nejen pro pětileté holky

KOUPÍŠ TADY


Aby byla vzorný předškolák

Chcete dcerku připravit na zápis do školy? Nebo jí prostě jen baví různé úkoly jako naší Baru? Pak jí pořiďte zvýhodněnou sadu Přípravka na zápis do ZŠ od Kvída. Najdete tam Chytrý vějíř – neboli obrázkové kartičky se 100 otázkami (i odpověďmi), které rozvíjí sociální inteligenci, logiku, koncentraci a rozšiřují vědomosti, Sešit plný aktivit se zajímavými interaktivními úkoly pro všestranný rozvoj a Roztančené fixy, kde si děti procvičí grafomotoriku. Parádní na takové ty deštivé chvíle.

Aktivity od Kvída - ideální dárek pro předškoláky

KOUPÍŠ TADY


Ať se jí dobře šlape

Baru se asi před měsícem naučila jezdit na kole. Bez koleček. A opravdu snadno. Jak to? No protože jsme jí pořídili opravdu lehké kolo, na kterém je radost šlapat! 99 % rodičů, kteří do prvního kola investují trochu více (však ono se za dobrý peníz zase prodá dál), potvrzují, že jejich dítko jezdilo téměř hned, co se na kolo posadilo a zvládlo dokonce i horší terén. Můžu potvrdit. Baru chce teď jezdit každý den, klidně i ve větru a dešti. Jaká kola tedy vybírat? Za nás můžu doporučit značku Woom a chybu rozhodně neuděláte ani s kolem Rascal.

Kolo je ten nejlepší dárek pro holku 5 let

KOUPÍŠ TADY


Hop sem, hop tam

Klasika, která nikdy neomrzí a 99,9 % rodičů ocení? Trampolína. Kdykoliv jsme někde, kde mají na zahradě trampolínu, Baru je doslova v nebi. Skáče a skáče (až do nebe). Zabaví jí to klidně na hodinu v kuse, a tak si můžu dát v klidu kávičku a popovídat s kamarádkou. Takže pokud věnujete (nejen) pětileté holce nějaké to hopsací zařízení k narozeninám, zaručeně to sklidí nadšení. Určitě ale doporučuju udělat si před nákupem detailní představu o všech důležitých parametrech, které ovlivňují použitelnost jednotlivých modelů. Zaměřila bych se rozhodně také na bezpečnost. Zpětnou vazbu k oblíbeným variantám můžete najít třeba v těchto recenzích trampolín.

K pátým narozeninám trampolína


A jaký tip na dárek pro holku 5 let máte vy pro mě? 🙂

 
.
Dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *