Dárky pro předškoláky nebo prvňáčky? Tyhle jim určitě rozzáří oči


DárkoTipy / Pátek, 13 května, 2022

Ještě dneska si pamatuju, jak jsem se těšila do školy (to jsem ještě nevěděla, že naše soudružka učitelka bude sakra přísná :-D). Byla jsem zvídavá, naučila se číst sama podle písmenkového pexesa a mámě jsem prý drásala nervy tím, že jsem nahlas předčítala všechny nápisy obchodů, kolem kterých jsme šli. Už v pěti letech mě hrozně bavilo vyplňovat písanky. Někteří by řekli, že jsem byla taková malá šprtka… ale omyl! Jen jsem to všechno chtěla umět a znát. Sama od sebe. A tak jsem se to prostě naučila. 

Máte doma taky takové zvědavé dítko? Tak to by ho chtělo v jeho bádání určitě podpořit (dokud mu nezkazí chuť zastaralý školský systém). Mrkněte na 16 tipů na dárky pro předškoláky nebo prvňáčky, které jim určitě rozzáří oči.


Ať objevuje mikrosvět

Zkoumá vaše dítě všechno rádo z blízka? Tak to mu určitě pořiďte mikroskop. Takový Levenhuk LabZZ M101 je speciálně vyroben pro nejmenší vědce. Vypadá sice jako hračka, ale má skutečné optické schopnosti a dokáže danou věc zvětšit až 640x.

Můžete společně zkoumat třeba zvětšenou sůl, vodu, silonky, vlas… anebo různé mikroskopické preparáty, které k mikroskopu dostanete. Je totiž dodáván s rozsáhlou pokusnou sadou tak, abyste si doma mohli sestavit vlastní laboratoř.Dárky pro předškoláky

KOUPÍŠ TADY


Něco pro kuchtíky

Pomáhá vám dítko rádo v kuchyni? Myslím, že je na čase nechat ho ukuchtit něco samotného. Ale co když se zraní?

S dětským kuchařským setem Opinel nehrozí žádné nebezpečí. Obsahuje nůž a škrabku se speciálním kroužkem a praktickou pomůcku pro ochranu prstů. Malý kuchtík se tak naučí správným návykům při používání ostrých nožů. Já vím, je to docela investice, ale uvidíte, jak vás potěší, až vám vaše ještě nedávno malé robátko naservíruje salát k večeři

Dárky pro předškolákyKOUPÍŠ TADY


Pro rozvoj kreativity a logiky

Už někdy před rokem jsem objevila Zuzzle puzzle a pořád na něj zálibně koukám. Myslím, že neodolám a budu ho muset pořídit.

Je to dřevěná skládačka ve tvaru mandaly. Ručně broušená a malovaná.  Váš předškolák díky ní bude rozvíjet jemnou motoriku, logicko-matematické a estetické vnímání. Každý den může mandalu nakombinovat úplně jinak. Už se vidím, jak taky skládám… takže nejen pro děti, bude bavit i vás!

dárky pro předškolákyKOUPÍŠ TADY


Ať si procvičí technické a prostorové myšlení

Jak na to? Jednoduše, pomocí hry s originální dřevěnou stavebnicí URBIX od DomeCZECH.cz. Jedná se o český výrobek rodičů, kterým chyběla pořádná stavebnice pro své děti, a tak si jí prostě vymysleli. Je celá ze dřeva, krásně opracovaná, jednoduše se skládá i rozkládá a vejde se do krabice ve formátu A4. A co víc, je tak kvalitní, že rozhodně vydrží i pro vaše vnoučata. Je libo hrad s opevněním pro rytíře, farmu pro zvířátka, vesnici pro panáčky nebo snad nádraží pro vláčkodráhy?

Nevěříte? Přečtěte si recenzi: URBIX – česká originální dřevěná stavebnice pro kluky i holky. Aneb my ji doma máme a je vážně super!

Dárek pro tříleté děti - stavebnice Urbix

KOUPÍŠ TADY


Jen ať si zahřeje mozkové závity

Další věcičky, co neskutečně baví i mě, jsou SMART GAMES od Mindoku. Jedná se o hry pro jednoho a jsou to v podstatě takové hlavolamy s různou obtížností. Jednoduché zadání pro děti, složité pro dospělé. Všechno to bývá na magnetky, takže skvělé na dlouhé cesty autem, vlakem nebo do letadla. Prostě „smartku“ jen tak sbalíte do kabelky a můžete vyrazit.

Třeba v Tučňácích úkol zní: Podle zadání položte základní „kameny“ a ostatní poskládejte tak, aby všichni čtyři tučňáci byli vedle sebe. Zadáních je celkem 48 a obtížnost se postupně zvyšuje. Schválně, dospěláci, za jak dlouho přijdete na to úplně nejtěžší zadání? Mě tedy dalo zabrat. Ale nebojte, začíná se zlehka, takže to zvládne i váš předškolák.

dárky pro předškolákyKOUPÍŠ TADY


Pro lepší koncentraci a motoriku

„Zase další autíčko?“, říkáte si? Ale FINGERCAR není jen tak obyčejné autíčko. Je to hračka, která dětem pomůže s koncentrací, jemnou motorikou i prostorovým vnímáním. Je totiž zkonstruované speciálně tak, že směr jízdy změníte pouhým nakláněním do stran. Je to těžší než vypadá a dítko se musí sakra soustředit, aby autíčko správně zahnulo nebo jelo rovně. Ideální k tréninku pro všechny roztěkané děti.

Fingercar - Víc než jen autíčko.

KOUPÍŠ TADY


U dětí prý frčí sliz

Když jsem přijela na návštěvu k sestře, tak moji pětiletí synovci (jojo, dvojčata) pořád v rukách něco patlali. Na otázku, co to  mají, jsem se dozvěděla: „Přece sliz, teto!“. Prostě je to patlání matlání hrozně baví. A když si ho vyrobí sami, budou nadšení o to víc. Na internetu najdete spoustu návodů, jak si ho vyrobit doma, anebo můžete koupit rovnou Slizovou laboratoř.

Ta má totiž na výběr z několika druhů slizu: nechutně tekutý, super nadýchaný nebo třeba skákající… Všechny ingredience jsou bezpečné, takže se nemusíte bát, že se vám dítko otráví. Balení obsahuje vše, co je k výrobě potřeba. Budete patlat s dětmi?

Jaké dárky pro předškoláky nebo prvňáčky? SLIZ!

KOUPÍŠ TADY


Pomalujte s dětmi #kamínky

Už se k vám taky dostal hit malování na kamínky? Jestli ne, všechny informace najdete ve fb skupině Kamínky. Ve zkratce se jedná o to, že lidé (nejen děti) pomalovávají kamínky, na které z druhé strany napíší #kamínky a PSČ a nechávají kamínky ležet, kde jen se jim zamane. Nálezce je pak jistě potěšen! Kamínek si může nechat nebo ho poslat zase o kus dál. Ve skupině se pak sdílí fotky nalezených kamínků.
Taky už jsme s Baru pár kamínků ozdobily. Jestli chcete zapojit i vašeho předškoláka či prvňáčka, do začátku pomůže třeba tahle sada malování na kamínky, kde najdete několik bílých oblázků a základní a metalické popisovače.

Malujte s předškoláky kamínky

KOUPÍŠ TADY


A co takhle deskové hry?

Hrajete? Nebo znáte jen Člověče, nezlob se a Prší? Dneska už existuje celá řada mnohem zajímavějších a zábavnějších deskových her. Třeba Kulišák od Mindoku. O co ve hře běží? Z okenního parapetu někdo ukradl koláč! Hráči se stanou detektivy, pohybují se po plánu, shromažďují stopy a snaží se vypátrat lišku zlodějku. Co je super, že je to hra kooperativní, takže vás nečeká žádný brek na konci, že někdo prohrál. A navíc se děti naučí spolupracovat.

Deskové hry - super dárek pro předškoláky i prvňáčky

KOUPÍŠ TADY

.
Koukněte ještě na článek 👇
10 tipů na nejlepší deskové hry pro děti od 5 let

.

Něco pro tvořivé prstíky

Rády vaše děti tvoří, ale vy pro ně nestíháte vymýšlet a připravovat nové nápady? A už jste slyšeli o pískování? To máte šablony, ze kterých se postupně odlepují části obrázku, na které se sype barevný písek. Takto se postupně obrázek „vybarví“. Je to opravdu zábavné, děti si procvičí jemnou motoriku i svou kreativitu. Pískovací sady jsou ideální dárky pro předškoláky. Chcete-li vědět víc, mrkněte ještě na recenzi, jak doma pískujeme my. Anebo rovnou kupujte: Kreativní sady s barevným pískem.

Radost v písku - pískování obrázků a mandal.KOUPÍŠ TADY


Jak na prostorové vnímání?

Pořiďte svému dítku tangram. Co že to je? Starodávný hlavolam původem z Číny, složený ze sedmi destiček geometrických tvarů (5x trojúhelník, 1x čtverec, 1x rovnoběžník), které dohromady vytvářejí základní čtverec. Kombinací destiček potom můžete vytvořit tisíce různých obrazců. Skládá se podle černobílých předloh, kde není poznat, jaká destička je kde. To je vaším úkolem zjistit. Kdo z vás obrazec postaví nejrychleji?

KOUPÍŠ TADY


Aby mohl cestovat prstem po mapě

Má váš předškolák/prvňák zájem o cestování, zeměpis nebo zvířátka? V tom případě bude tím pravým dárkem magnetická mapa Svět v obrázcích 2 v 1 – Hraj si a uč se. Je to nástěnná mapa a poznávací hra zároveň, se kterou se děti nenásilně učí tak, že si postupně skládají jednotlivé dílky států a jiných území. Kam patří Eiffelovka? Kde žije panda? To a ještě víc se s mapou naučí.

Interaktivní mapa patří mezi dárky pro předškolákyKOUPÍŠ TADY


Pro začínající fotografy

Tenhle dárek, myslím, ocení snad všechny děti. No řekněte, koho by nebavilo fotit? Pořiďte svému dítku dětský fotoaparát. Je to foťák upravený speciálně pro dětské oči a ruce, má extrémně odolné tělo a hledáček, který usnadní focení. Myslím, že právem patří mezi ty nejlepší dárky pro předškoláky.

Co všechno se s foťákem může naučit? Vytvářet originální digitální fotky, přidávat jim různé foto-efekty a dokonce může nahrávat video se zvukem. Foťák má ještě k tomu zabudovaný měnič hlasů, takže si s ním určitě užijete spoustu srandy. A co vy víte, třeba vám nakonec doma vyroste druhý Saudek.

dárky pro předškolákyKOUPÍŠ TADY


Vyzdobte mu pokojíček

Má vaše dítko nějaké oblíbené pohádkové hrdiny, zvíře nebo prostě jen téma, jako třeba princezny, jednorožci, dinosauři, … cokoli? Myslím, že tipem na originální dárek pro předškoláka nebo prvňáčka budou samolepky na zeď do dětského pokoje. Uvidíte, jak mu budou zářit oči, až to uvidí na zdi

Samolepky na zeď darujte předškolákovi

KOUPÍŠ TADY


Hudební a stavební poznávání v jednom

Cože? Hudba a stavba jde dohromady? No jasně, třeba s originální dřevěnou kuličkodráhou XYLOBA. Je to speciální stavebnicový systém, který dokáže zahrát melodii. Jak? Postavíte dráhu a pošlete po ní kuličku, která naráží do zvukových destiček a cinká tóny. Nevěříte? Tak mrkněte na video.

Když Xylobu, doporučuji rovnou velikost Mezzo, kde najdete všech 8 tónů stupnice. S nimi už jde zahrát ledajaká písnička (ať už podle návodu nebo si složíte nějakou sami)! Díky této stavebnici si děti procvičí motoriku, představivost a můžou tvořit hudbu. A bacha! Baví to taky tatínky!

dárky pro předškolákyKOUPÍŠ TADY


Do školy připraveni!

Když už do školy, tak jedině s nějakým pořádným batohem a ideálně, aby k tomu ještě ladil penál či batůžek na výtvarku a tělák. Dneska existuje tolik možných barev a designů! Co já bych za to dala! My měli s bráchou stejnou tašku, takže jsme si jí pořád pletli (bráchová byla samozřejmě ta špinavější:-). A kdy jindy nekoupit předškolákovi školní tašku než k šestým narozeninám?

Školní taška - ideální dárek pro předškoláky

KOUPÍŠ TADY


Místo na psaní i tvoření

A když už tedy bude brzy chodit ten váš předškolák do školy, určitě by se mu hodil i nějaký pořádný psací stůl. Rostoucí, s nastavitelnou výškou psací plochy, vyklápěcí, dřevěný, bílý… Jaký by se hodil do pokojíčku? Myslím, že i takový praktický dárek udělá radost.

Psací stůl jako dárek pro předškoláka

KOUPÍŠ TADY

.
Víc tipů na dárky pro předškoláky i školáky? 👇

Napadají vás ještě nějaké jiné dárky pro předškoláky nebo prvňáčky? Inspirujte ostatní rodiče a pochlubte se v komentáři, jak vzpomínáte na těšení se do školy vy? 😉
.
.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit přímo za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Group of children photo created by freepik – www.freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *