Dárek pro cestovatele: Travel Bible aneb o cestování nemusíte jen snít


Recenze / Sobota, 27 října, 2018

Považuji se za docela zkušenou cestovatelku. Na organizovaném zájezdu od cestovky jsem byla naposledy asi před deseti lety s holkami v Bulharsku, když jsme se jely tenkrát zrelaxovat po našich trápeních s muži. Říkaly jsme si „Klub zhrzených žen“ a v plánu bylo jen ležet na pláži, číst, jíst a pít. Ale i to nás po chvíli nudilo, a tak jsme se na vlastní pěst vypravily místní hromadnou dopravou na výlet. A byl to tedy zážitek, když jsme večer asi hodinu a půl čekaly na poslední autobus, který měl už dávno jet, a nakonec přijel jen minibus, do kterého jsme se málem nevešly. Prostě, jet se s cestovkou plácnout někam k moři a cpát si pupky v all inclusive je pro mě trošku nuda (no dobře, přiznávám, na tom jídle možná něco bude). Chci prožívat adrenalin a klidně i nejistotu, kde večer složím svou hlavu. Jestli to máte podobně, doporučuju vám začíst se do Travel Bible, která bude jistě skvělý dárek pro cestovatele.

Praktické rady za milion

Nebojte, knížka rozhodně nestojí takový „majlant“. Jenom směle tvrdí, že vás naučí procestovat svět jen za hubičku (ne, ani prodávat své tělo vás učit nebude, i když, jak je možné si přivydělat, se dozvíte). Nezabývá se jen samotnou cestou. Poradí vám, co dělat před, na i po.

„Tvá víra v cestování budiž posílena.
Tvůj čas na cestách prodloužen.
Tvé náklady sníženy na minimum a tvé zážitky maximalizovány.“

Amen LETADLO

Touhle modlitbou cestovatelská bible začíná. Jak dále pokračuje?

  1. PŘED CESTOU
   Překonáváme strach, předsudky a výmluvy, proč nikam nejezdit.
   Šetříme, kde se dá, a kupujeme výhodné letenky, zařizujeme spoustu věcí, od pojištění, víz, očkování až po zabezpečení našeho domova po dobu, co budeme fuč.
   Balíme věci na cestu a plánujeme, z čeho v tom širém světě budeme žít.
   .
  2. NA CESTĚ
   Také šetříme, stopujeme, bydlíme a jíme levně nebo dokonce zadarmo!?!
   Využíváme slev, kde se dá. Staráme se i o zvířata (house sitting).
   Pokud chceme trochu toho luxusu, dopřáváme si ho, i když nejsme zrovna milionáři.
   Jestli chceme cestovat pořád, je tu obsáhlá kapitola o tom, jak se stát digitálním nomádem.
   Dále se učíme cizí jazyky, stáváme se dobrovolníkem nebo si různě přivyděláváme.
   ..
  3. PO CESTĚ
   Archivujeme zážitky z cest, píšeme o nich blog a články, které se snažíme dostat do časopisů. Také nezapomínáme na fotky a videa.
   Na závěr si zopakujeme, jak úžasné cestování je, jak podniknout cestu kolem světa a jak to všechno přežít ve zdraví.

Lidi mají většinou plnou pusu výmluv, proč cestovat nejde. Travel Bible vám dokáže (tak, jako mi moje maminka vtloukala celé dětství do hlavy), že všechno jde, když se chce. Jen je třeba se zvednout z gauče, vzít rozum do hrsti a maličko plánovat. Odměnou vám budou nejen krásné fotky a články (pokud se budete řídit radami z knihy), ale hlavně veselá mysl, adrenalin na cestách a úžasné zážitky! Tomu říkám dárek pro cestovatele!

.
Váháte, jestli je Travel Bible to pravé? Stáhněte si 72stránkovou ukázku zdarma!
.

A já mám teď po přečtení knihy akorát tak chuť sebrat svých pět švestek a vydat se kamkoliv nás vítr zavane. Přiznávám, že s dítkem je to už trošku náročnější na balení, už to není jako dřív, jen spacák a náhradní kalhotky (že by zase výmluva?). I když, podívejte se třeba na Krkavčí matku, jak ta to zvládá: Jak sbalit čtyři lidi do jedné tašky.


Rozhřešení pro Travel Bibli

PLUSY

 • Kniha je napěchovaná praktickými radami, jak cestovat snadno a levně.
 • Je plná odkazů na konkrétní weby, které si hned můžete sami vyzkoušet.
 • Je to ucelený balík informací, který nevynechá ani ten nejmenší detail.
 • Nejsou to žádná nudná skripta, ale čtivé čtení plné ověřených zkušeností.
 • Vhodný dárek nejen pro začátečníky. I ostřílení cestovatelé v knize najdou nové poznatky. (Například já se poučila, jak ještě levněji létat, jak vydělávat na cestách a že můžu někomu hlídat třeba psa.)
 • Když si knihu koupíš přes oficiální e-shop, a ne v knihkupectví (jako jsem to hloupě udělala já), získáš k tomu ještě roční VIP členství a e-book 100+ tipů, jak cestovat i vydělávat. No  nekup to!
 • Pokud jste o cestování doteď jenom snili, po přečtení knihy o tom začnete již vážně uvažovat.

MÍNUSY

 • Travel Bible není úplně pro každého. Cílovou skupinou jsou spíše mladí lidé bez závazků, případně akční rodiny s dětmi. Kdo nemá dobrodružnou náturu, neumí žádný cizí jazyk a jezdí každý rok tak maximálně autobusovým zájezdem do Bibione, pravděpodobně ho knížka nezmění. Důchodce, který si umí na internetu akorát tak přečíst noviny, se může v té hromadě informací a odkazů lehce ztratit (Samozřejmě čest výjimkám!).
 • Zkušený cestovatel může několik kapitol klidně přeskočit (třeba protože už ví, co je na cestování tak skvělé, už si někdy zařizoval víza a běžně bydlí přes AirBnb).
 • Ne všechny lidi zajímá digitální nomádství, kterému je věnovaná docela dlouhá část knihy.
 • Pozor, aby nevznikla nějaká mýlka. Travel Bible neobsahuje cestopisy. Na to si musíte koupit jiného průvodce. Z vlastní zkušenosti doporučuji knížky od Lonely Planet. Díky nim jsem procestovala Kubu, Mexiko i Thajsko a dostala se na místa, kde po turistech není vidu ani slechu.

Patříte k těm, co putují po světě na vlastní pěst, nebo máte raději jistotu zájezdů od cestovních kanceláří? Pochlubte se v komentáři.

A nezapomeňte si dát nějaký ten dárek pro cestovatele.

.
Hledáte dárek pro cestovatele? Mrkněte ještě na:
Dárky pro cestovatele i příležitostné dovolenkáře? 15 tipů na cesty.
.
.

2 Komentáře “Dárek pro cestovatele: Travel Bible aneb o cestování nemusíte jen snít”

  1. Pokud jsi zelenáč i v cestování, rozhodně si ji pořiď. 🙂 A pokud už nějaké zkušenosti s cestováním na vlastní pěst máš, tak si jí taky pořiď. Něco nového tam určitě najdeš a pak můžeš (správně ekologicky) knihu poslat dál… někomu, kdo by si jí taky rád přečetl. 🙂 Díky za koment a návštěvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *