Jak prožívají Vánoce úspěšné blogerky a moderní fotr? Tomu nebudete věřit!


Tlachání / Čtvrtek, 1 listopadu, 2018

Vánoce, Vánoce přicházejí… pojďme se tedy na to nakupování dárků nějak naladit. Zeptala jsem se čtyř úspěšných žen a jednoho muže (abychom tu měli i nějaký ten pohled z Marsu) na tyto otázky:

1) Vánoce a vy? Napište cokoliv, co vás napadá, jestli se těšíte, jak je prožíváte atp.
2) Jak to máte s dárky? Sháníte dlouho dopředu, na poslední chvíli, dáváte si hodně dárků nebo jen tak symbolicky?

Jste zvědaví, kdo a jak mi odpověděl? Tak už honem čtěte! 


Karol si nedává dárky s manželem, za to na děti čeká pod stromečkem rovnou hromada

Na Vánoce se samozřejmě těším moc. Vždy vymyslím takové dárky, že se sama nemohu dočkat, až je ty naše cácorky rozbalí. Přípravy u nás začínají s rozsvícením vánočního stromečku, na který jezdíme do mého rodného města Kadaně. Stromeček tam je totiž speciální! Hraje a bliká do rytmu vánočních koled a vždy je to krásně dojemné. A až tehdy na mě skočí ta správná vánoční nálada.

Co se dárků týče, tak ty doslova sbírám po celý rok. Pak si připravím seznam všeho, co mám nasbíráno, abych zjistila, co vlastně všechno mám a hlavně pro koho, a pak už jen dokupuji drobnosti, které mě zaujmou. S manželem si dárky už několik let nedáváme, nemáme ani necítíme tu potřebu, ale dárky pro holky si opravdu užíváme a těšíme se s nimi.

Bohužel se nám nedaří dávat málo dárků, třeba jen dva nebo tři, a ani to nechci. Pod stromečkem má být z mého pohledu spousta dárků. Tak jako je to ve filmech nebo pohádkách. Já sama měla jako malá pod stromečkem hromadu dárků a nemůžu říct, že bych si jich nevážila. Naopak se jich mnoho zachovalo a hrají si s nimi holky. A ani to neznamená, že si pak děti nebudou vážit Vánoc jako takových, ale půjde jim jen o dárky. Vždycky je to o výchově a přístupu. 🙂


Vánoce Vánoce přicházejí 5Kdo je Karol? Máma dvou cácorek. Pětileté Klaudinky a dvouleté Sofinky. Blog Život podle Karol založila před rokem a čtvrt, protože chtěla místo, kde by hromadila všechnu svoji inspiraci, články o mateřství, výchově a různé tipy na všechno možné i nemožné.

Rozjela se parádně. V letošním roce se umístila na třetím místě v soutěži MAMAblog roku. Gratulujeme!


Fejsbuková matka vaří kapra, aniž by ho někdo doma jedl

Vánoce miluju. Miluju je tak mocně, že začínám okna a zahradu zdobit už koncem října. Děti i manžel se za mě trochu stydí, ale mě nevadí, že blikáme jak Matějská, jsem spokojena.

Advent i samotný Štědrý den pro mě znamenají mnoho radostí i starostí, ale i sevřený žaludek z těšení se a také z toho, jak je zkažený, neboť vanilkové rohlíčky většinou zpucuji ještě dříve než se mi je podaří dopravit do chladu altánu. A to hned několikrát za sebou.

Dodržujeme zvyky – zdobíme, pálíme, zpíváme, nikdo nejí ani bramborový salát a ani kapra, a přesto ho máme. Všem nám vadí smrad z františka a stejně u nás každý večer čadí. A my jsme spokojeni – koukáme jak všechno svítí, čekáme, kdy přeskočí deska v jedné části Rybovy mše vánoční, matláme vánoční cukroví, které ve výsledku vypadá jak bramborák a je nám spolu dobře.

Právě proto, že se na Vánoce tak moc těším, tak dárky nakupuji už od léta. Pečlivě je schovávám po domě, abych pak úplně zapomněla, kde to bylo a našla je třeba až v květnu. S tím, jak děti rostou, tak už samozřejmě hračky pod stromečkem nevládnou. Děti si většinou napíšou Ježíškovi o nějakou větší drahou věc a zbytek nechají na něm. A Ježíšek miluje knížky, takže těch je pod stromečkem každý rok minimálně 20. A pak taky „měkáče“ – to je jasné! S manželem se většinou domluvíme na nějakém zážitkovém dárku a jsme oba spokojeni..


Vánoce Vánoce přicházejí 4Lucie Nachtigallová má za sebou kariéru novinářky, produkční, dramaturgyně a šéfredaktorky pro řadu českých deníků, časopisů i televizí. Je spolumajitelkou firmy Velká dobrodružství. Má tři děti (dvanáctiletá dvojčata a desetiletou dcerku). Pokud zrovna neleze s dětmi po horách, cvičí pilates a jezdí na koni.
Peripetie z Luciina života sledují denně desítky tisíc lidí na FB stránce Deník fejsbukové matky. Napsala stejnojmenou knihu, dále její pokračování Pizduny všemDeník fejsbukové matky (ne)končí a knihu Výlety s tajenkou.


Hanča z nomádské stezky nerada nakupuje dárky a nejraději by zase zdrhla na Vánoce za teplem

Kdybych mohla, na Vánoce zase ráda odjedu na jižní polokouli jako loni. Nemám ráda zimu, plískanici, obžerství, ani přeplněné a přeplácané obchodní domy. Na druhou stranu se ráda sejdu u stromečku s naší drobotinou (sourozenci mají malé děti). Avšak my se vídáme často, takže Vánoce nevnímám jako něco extra k tomu se vidět. Spíše rozzářit očka našim nejmenším. Sama upřednostním klid před shonem po dárcích.

Já a dárky, to je kapitola sama pro sebe. Nerada je nakupuji, takže sháním vždy na poslední chvíli a nejraději v e-shopech. Poslední dobou spíše tvořím fotoknihy a kalendáře z cest pro rodiče a sourozencům dám dopředu peníze, ať svým malým vyberou, co potřebují. My sourozenci už si nic nedáváme, vždyť jsme velcí a mnohem více oceníme hlídání dětí, dobrou buchtu než dárek od Ježíška.


Vánoce Vánoce přicházejí 3

“Bavím se a pracuju na svých cestách bez limitů.” , říká o sobě Hanča Šormová, copywriterka a travelblogerka. Jen za rok 2017 navštívila 17 zemí na 5 kontinentech světa. Plní si tak své cestovatelské sny a čeří vody digitálního nomádství.
Na svém blogu Na nomádské stezce inspiruje (i DárkoBlog.cz, díky!) a vede druhé k tomu, aby si měnili život hned TEĎ a nečekali na žádné AŽ. Tak ať se daří!

A pokud vás taky láká práce z pláže, doporučuji vám přečísti si všechny Hančiny e-booky. 😉


Máma v kuchyni nesnáší fronty v obchodech a po svátcích se jezdí zrelaxovat do maďarských termálů

Jako dítě jsem Vánoce prožívala samozřejmě daleko víc. Teď už je z pohledu mámy vidím spíše jako příležitost, kdy může být rodina více spolu a dětem můžeme rozsvítit očička. Víc než na dárky se většinou těším právě na tyhle chvilky, taky na mlsání, pohádky a tradice, které se snažíme alespoň v základu dodržovat. Na první svátek vánoční vždy odjíždíme za mojí rodinou na Moravu, odkud pak zpravidla jedeme ještě na dva nebo tři dny do maďarských lázní. Tam ze sebe spláchneme všechen ten tlak a stres posledních dnů a báječně si odpočineme.

Dárky začínám shánět většinou začátkem podzimu, hlavně proto, že nesnáším fronty v obchodech. Větší a objemnější dary objednávám přes internet, v obchodech pak už nakupuji jen takové ty malé drobnosti, které mě cvrnknou do oka. Mezi dospělými si dáváme dárky jen symbolické, neboť jsme se domluvili, že Vánoce vnímáme spíše jako možnost potěšit děti, a tak investujeme peníze spíše do dárků pro ně. Každý rok si s manželem říkáme, že letos to nebudeme přehánět, vždy to ale dopadne tak, že za dárky vydáme víc peněz, než jsme si představovali. 🙂 Dětským prosbám se zkrátka těžko odolává a my rodiče jsme nejvíce šťastní tehdy, když září naše děti.


Vánoce Vánoce přicházejí 2

Barbora Charvátová alias Máma v kuchyni zveřejňuje na svém blogu recepty (nejen) pro děti se specifikací věkové vhodnosti a všemi informacemi, které je třeba znát na startu jídelníčku vašeho prcka. Nenechte se ale mýlit! Nenajdete tam žádné dětské šlichtičky. Stejně dobře si pochutná i tatínek masomil nebo maminka dietářka. Stovky ověřených receptů a jedna nadšená máma malé nežerky, která si žije vařením. To je Máma v kuchyni.

A pokud nevíte, co zabalit pod stromeček novopečené či nastávající mamině, můžete jí nadělit třeba knihu plnou těchto receptů – Máma v kuchyni, s chutí pro malé i velké.


Nehorázné! Moderní fotr chce letos o Vánocích zapálit Popelku! Říká o sobě, že je lempl

Vánoce bývaly větší pecka, když jsem byl dítě. Teď to je jen velký průvan v peněžence, ucpané město, zuřivé shánění dárků a samozřejmě Tři oříšky pro popelku. To je úplně nejvíc. Víc než vánoční stromeček. Letos nebudeme zdobit stromeček. Budeme zdobit Tři oříšky pro popelku, místo kapra budou Tři oříšky a místo františka zapálíme Popelku. Nějak se mi nedaří nasát tu pravou a dávno ztracenou Vánoční atmosféru. Vánoce slavíme defacto jenom kvůli dítěti. Je to hezké, když člověk vidí tu radost v jeho očích, když zuřivě rozbaluje dárky. Jak je šťastný a druhý den si s ničím s tím už nehraje.

Dárky zařizuje manželka. Já jsem lempl. Bohužel dárky pro manželku musím zařizovat sám a to je pak většinou na poslední chvíli. O symbolické dárky rozhodně nejde. Jsme velmi spotřební a dáváme si děsně drahé kraviny. Náš osobní lichvář Boris má Vánoce velmi rád.


Vánoce Vánoce přicházejí 1Dominik Landsman neboli moderní fotr se rozhodl zůstat na mateřské dovolené místo manželky. Jelikož měl spoustu zážitků spojených s jeho novou rolí, rozhodl se založit si blog. Později se rozhodl své blogové příspěvky, které měly velký úspěch, vydat knižně.

Je autorem knihy Deníček moderního fotra, která se stala inspirací ostatním otcům na mateřské dovolené. Ženy velmi pobaví, protože ty mají o výchově dětí svou vlastní představu. Jejich názory a praktiky se s těmi mužskými v mnohém rozcházejí. A protože kniha měla úspěch, vydal několik dalších.


A jak to máte s Vánoci vy? Těšíte se, zpíváte si už Vánoce, Vánoce přicházejí, děláte vánoční úklidy, vaříte a pečete tuny jídla nebo slavíte minimalisticky? Pochlubte se v komentáři. 😉

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *