24 tipů na originální dárky pro děti (7 – 10 let), které by vás třeba nenapadly


DárkoTipy / Pátek, 24 června, 2022

Ani jste se nenadáli a vaše malé ratolesti už chodí do školy. Jojo, čas letí… svátek, narozeniny, cože? Už zase Vánoce? Ať sháníte dárek pro jakoukoliv příležitost, je mi jasné, že to není tak jednoduché jako dřív. Mají už přece všechno! Tak dokoupíte, co náhodou ještě nemají: třeba kolečkové brusle, potápěčské brýle, novou helmu na kolo nebo něco na sebe? Růst naštěstí ještě nepřestali. 🙂

Ale co dál? Když se jich zeptáte, buď vám dají sáhodlouhý seznam („Se zbláznily nebo co??“) anebo jen pokrčí rameny a řeknou: „Dyž já nevim.“.  A pro tyto případy jsem tu já, Veru z DárkoBlogu. Neboli, našla jsem pro vás pár tipů na dárky pro děti (staré cca 7 – 10 let), které by vás třeba nenapadly


Společenské hry jsou vděčné, dají se hrát věčně

Potřebujete hru na cesty? Darujte svému dítku karetní hru Medvěd Wrr, která vychází ze stejnojmenné úspěšné knihy. Cílem hry je pomoct medvědovi zachránit kouzelný tiskařský stroj před plány proradného kabitána Crabsona. Pravidla jsou jednoduchá, hra je vskutku svižná a děti si s ní procvičí soustředění, paměť, počítání i taktiku. Tomu říkám škola hrou!

Škola hrou aneb darujte dětem společenské hry

KOUPÍŠ TADY

Je libo honba za diamanty? Kdo získá ty nejcennější? Cesta k nim není úplně jednoduchá. Hráči musí sestavit skládačku z barevných dílků dřív, než se přesypou hodiny. Hra, která vypadá trochu jako Tetris, se jmenuje UBONGO a je snad pro všechny věkové kategorie. Schválně, bude vaše dítko bystřejší a rychlejší než vy? 

Vybíráte dárky pro děti ve věku 7 - 10 let?

KOUPÍŠ TADY

A pak tu máme tak trochu strategickou hru Kamionem po Evropě. Kdysi jsem jí někde hrála a pamatuju si, že se mi fakt líbila. Děti si na ní procvičí tvoření strategií, jak co nejrychleji přepravit náklad z bodu A do bodu B. Budou plnit získané zakázky a procestují Evropu křížem krážem. Bacha na komplikace v podobě dopravních omezení a uzavírek. Myslím, že supr hra nejen pro milovníky velkých aut, ale celou rodinu. Lepší, než zase koukat na bednu, no ne?Dárky pro děti

KOUPÍŠ TADY

A ještě jedna super skladná hra, tentokrát pro jednoho hráče, která se vám bude hodit na cestách – tzv. „smartka“ neboli smart game IQ Puzzle Pro. To máte několik barevných součástek, které je třeba správně poskládat. Buď do 2D nebo 3D modelu – pyramidy. Součástí krabičky je 120 zadání, od nejlehčích až po takové, kterými si potrápí mozkové závity nejeden dospělák

Smart game - bezva dárek pro děti i dospělé

KOUPÍŠ TADY

.
Víc tipů na deskovky?
Koukněte na tyhle dárky pro děti 👇
10 tipů na nejlepší deskové hry pro děti od 5 let
.
.

Chce to trochu pohybu, hned budou mít zálibu

Taky jste jako malí skákali gumu? Já jednu dobu pořád! Cestou do školy, o přestávkách ve třídě a na chodbě a školním dvoře (poté, co nám to ve třídě pí uč zakázala), cestou ze školy, venku „za barákem“ a když jsem byla sama doma, gumu jsem si prostě šoupla na dvě židle a dupala sousedům pod námi nad hlavou.

Je to rozhodně lepší než vysedávat u počítače nebo televize a dítka tak budou mít šanci vyskákat ty sladkosti, kterými se jisto jistě přecpávají. Vím, řeknete si, koupím gumičku v galanterce a naučím je to… ALE! Jak ono to vlastně bylo? Taky si pamatujete jenom základní kroky a pak už jen nějaké názvy, jako třeba „Antiperle“? Potom dětem kupte tuhle legendární pruženku, kterou doprovází podrobný návod.

Dárky pro dětiKOUPÍŠ TADY

Co si dát s dětmi doma turnaj v tom, kdo nejlíp udrží balanc? K tomu vám pomůže Swallow balanceboard od Utukutu, se kterou se zaručeně vyřádí celá rodina. Tuhle balanční desku využijete pro zlepšení rovnováhy, posílíte si kondičku i nohy, mobilizujete svá těla. Dá se využít i při zdravotním cvičení. Však kdo nepotřebuje posílit střed těla? A s touhle deskou je to zábava! Říkáte si, že na to doma nemáte dost místa? Ale kdeže, stačí jen 2metrový prostor, třeba na chodbě. 

Balanční deska - dárek pro děti i dospělé

KOUPÍŠ TADY

Chcete děti vytáhnout ven? Nalákejte je na hru Mölkky. Za podivným názvem stojí její finský původ a je to v podstatě něco mezi kuželkami a petangem. Ve hře není za potřebí síly, zato kombinaci náhody a přesnosti v házení. Cílem je shodit kuželky tak, abyste jako první získali přesně 50 bodů. Ale bacha, nesmíte tu 50 přehodit, jinak vaše skóre spadne na polovinu!

Venkovní hra - super dárek pro děti

KOUPÍŠ TADY

Hráli jste někdy na párty Twister? Já několikrát, ještě na kolejích, a vždycky to byla sranda. Pro neznalé je to hra, kdy si zatočíte takovou ruletou a podle toho, co vám padne, musíte umístit část svého těla. Končíte pak ve vskutku krkolomných pozicích, např. pravá noha na červeném poli, levá noha na zeleném, pravá ruka na žlutém a levá musí být ve vzduchu. Udržíte takhle rovnováhu? A co když jsou na herním poli ještě další osoby?
Můžete pořídit originální verzi Twister anebo třeba dětskou variantu Zamotej se!, kde se pohybuje podle obrázků. Hra se bude určitě hodit na všechny rodinné i dětské party, kdy si dítka protáhnou a procvičí svá těla.

Dárky pro děti

KOUPÍŠ TADY

A když už toho pohybu bude moc, co si takhle odpočinout v závěsné houpačce? Nebo na ní děti můžou i různě cvičit. Taková houpačka se nemusí umisťovat jen na zahradu, ale klidně do dětského pokoje. Já po takové od mala toužím a jednou si ji rozhodně pořídím.

Houpačka do dětského pokoje jako dárek pro děti

KOUPÍŠ TADY


Kreativní tvoření každé dítko ocení

Pokud je to vaše robátko obzvláště tvoření-chtivé, určitě bude nadšené, když mu sami vytvoříte kufřík plný věcí na tvoření. Stačí navštívit papírnictví, popřípadě galanterii nebo nakoupit online např. na Sevt.cz a vybrat podle toho, na co se váš oslavenec zaměřuje. Určitě se budou hodit různě tvrdé a barevné papíry, sady pastelek, temper, fixek (třeba i fixy na textil), lepicí pásky, samolepky, barvy na obličej, různá lepidla, třpytivé gely, flitry, korálky, bambulky, bavlnky, jehly a nitě, razítka, válečky, kousky látek, samotvrdnoucí hmoty, FIMO, barvy na porcelán, origami papírky… a takhle bychom mohli pokračovat až „do haleluja“, protože těch věcí už dneska existuje. Pěkné kufříky pořídíte třeba tady.
Třešničkou na dortu pak budou vytištěné návody na nějaké ty kreativní pokusy nebo třeba i tvořivá knížka (anebo postačí odkazy na youtube tutoriály?).

Dárky pro děti

KOUPÍŠ TADY

Už jste někdy slyšeli o pískování? Jestli ne, tak se na to určitě podívejte, protože to je super věc. Nejspíš nějakou sadu pořídím Baru k třetím narozeninám. Nebojte, je to i pro větší děti a klidně i dospělé. O co se jedná? Pořídíte si různě barevný písek, šablony obrázků a vaším úkolem je tyto šablony barevně vypískovat. Na první pohled to vypadá složitě, ale ve skutečnosti je to strašně jednoduché. Jednotlivé plochy jsou totiž polepené a vždycky si odlepíte jen tu, kterou chcete vybarvit. Písek se na ni nalepí a ostatní zůstávají čisté. Každý si vybarvuje šablonu podlé své kreativity a cítění barev. Je to vyloženě relaxační zábava. A takové mandaly lákají tedy i mne. Celou sadu i jednotlivé šablony si můžete koupit, když kliknete na: Kreativní sady s barevným pískem.

Dárky pro děti

KOUPÍŠ TADY

Máte doma malého malíře? Darujte mu svíticí LED desku na obkreslování, se kterou se naučí kreslit ještě lépe. Stačí si najít obrázek, do kterého se chcete pustit, položit ho na desku, na to čistý papír, zapnout světlo a můžete začít. Dá se nastavit i intenzita světla tak, aby vám z obrázku neunikl žádný detail. Díky přenositelnosti a napájení přes USB je to ideální zábava i na cesty. To budou obrázky jedna báseň!

Darujte svému dítěti LED tabulku na obkreslování

KOUPÍŠ TADY

A co takhle PIXELování? Další kreativní zábava, která vaše dítko stopro zabaví. Všichni asi víte, že pixel znamená ve světě počítačů čtvereček. A když poskládáte čtvereček ke čtverečku, hnedle máte pěkný obrázek. Začít můžete s jednoduchými medailonky, klíčenkami nebo malými obrázky. Kupujete-li dárek, zkuste třeba dárkovou sadu s obrázkem i rámečkem. 

Skládejte s dětmi PIXELy - dárky pro děti

KOUPÍŠ TADY

.
Víc tipů na tvoření? Dívejte. 👇
.

Máte dlouhé chvíle? Dejte cihlu k cihle

Nebo spíš dřevo ke dřevu… a postavíte hnedle parádní hrad, opevnění pro rytíře, farmu pro zvířátka, vesničku pro panáčky nebo nádraží pro vláčkodráhy. Jak? S originální dřevěnou stavebnicí URBIX, vyrobenou u nás v Čechách. Rozvíjí dětem technické a prostorové myšlení, je dokonale opracovaná, skladná (vejde se do krabice velikosti A4) a tak kvalitní, že jisto jistě vydrží i pro vnoučata!
.
Nevěříte? Přečtěte si recenzi: URBIX – česká originální dřevěná stavebnice pro kluky i holky. Aneb my ji doma máme a je fakt super!.
Stavebnice Urbix lze kombinovat s vláčkodráhou
 
A co si takhle pomocí puzzle kostek sestavit fotku svojí rodinky? Nebo si vyberete jiný obrázek? Stavebnice patří mezi oblíbené dárky pro děti. Na tyhle stavebnicové kostky si dokonce můžete nechat natisknout, cokoli vás jen napadne. Děti tak budou mít originální puzzle, které si pak můžete vystavit na poličku jako netradiční rodinný portrét. Kostky jsou kompatibilní s klasickým Legem a super je, že se skládačka dodává v malé krabičce v nesloženém stavu. To bude překvapení, až se poskládá dohromady.
 
Dárek nejen pro děti - kostky s potiskem

Ať zkoumají a bádají s vámi (a ne potají)

Udělejte si 50 báječných experimentů! Jak? To vám poradí těchto 50 karet. Z jedné strany ilustrace, z druhé strany potom návod, jak na to a vysvětlení, proč a jak se co děje. Na první pohled tyhle experimenty vypadají jako kouzla, takže žasnout pak budou i kamarádi.

Dárky pro děti

KOUPÍŠ TADY

Už jste někdy zkoušeli vyrobit si vlastní mýdlo? Zkuste to s dětmi pomocí této Mýdlové laboratoře! Různé tvary, barvy a vůně pro vaše jedinečná mýdla. Můžete si vymodelovat doslova mýdlové sošky. Sada obsahuje materiál až na 18 mýdel, kterými pak děti mohou obdarovat kamarády nebo babičky.

Mýdlová laboratoř - bezva dárek pro děti do 10 let

KOUPÍŠ TADY

Pro všechny budoucí konstruktéry tu potom máme mechanickou laboratoř. Je to sada materiálu, pomocí které sestaví až 50 různých modelů, od základu páky a kladky, až po letadla, jeřáb či auto s převodovkou a elektromotorem. Proč se nenaučit základy mechaniky a vyzkoušet v praxi funkčnost některých strojů? Tuším, že vysvětlování bude asi lepší přenechat tatínkům… nebo dámy, která z vás je spíše technický typ?

Dárky pro dětiKOUPÍŠ TADY

Jestli s vaším dítětem rádi sledujete aktuální počasí, tak tahle multifunkční meteorologická stanice je rozhodně pro vás. Sami si jí sestavíte a pak už můžete sledovat a zaznamenávat, jak se počasí mění. Pomůžou vám k tomu větrné lopatky, anemometr, teploměr i srážkoměr. A to není všechno. Za pomocí prázdné plastové láhve si můžete vytvořit terárium pro studium skleníkové efektu na rostlinách.

Dárky pro děti

KOUPÍŠ TADY

Pro malé elektrikáře jsem našla výbornou elektronickou stavebnici Boffin, která má samé pozitivní reference. Jejím obsahem je opravdu velké množství součástek, ze kterých sestavíte až 500 projektů. Aby to ti pomalejší lépe pochopili (třeba já, protože o tom vím kulové), obsahuje tahle hračka i manuál na DVD.
Co si můžete všechno sestavit? Třeba úplně funkční FM rádio, playback, telegraf, dotykem řízenou hudbu, zvuk policejního auta nebo sanitky, měřič proudu, bzučák, poplašné světlo a spoustu dalších zařízení. Baví prý nejen kluky, ale i holky. Je to vskutku kreativní stavebnice, která prý naučí chápat základy elektroniky.

Dárky pro dětiKOUPÍŠ TADY

Co takhle pořídit globus? A ne obyčejný, ale svítící a interaktivní! Pokud už doma máte Albi tužku, tím lépe (pokud ne, neva, dá se přeci dokoupit). Ta totiž globus rozmluví, díky čemuž se vaše dítka naučí spoustu věcí o téměř 200 zemích světa: důležitá fakta, hlavní města, info o populaci a další zajímavosti. Nechybí ani zábavné hry a kvízy. Tento globus právem patří mezi ty nej dárky pro děti.

Dárky pro děti - nejlepší ty, co něco naučíKOUPÍŠ TADY

.
.

Nejdřív dřepy a kliky, pak chvíli elektroniky

Nechcete vašemu dítku ještě pořizovat mobil nebo tablet? A co takhle speciální chytré hodinky pro děti? Jmenují se Kidizoom Smart Watchumí toho spoustu. Fotí, natáčí video, mají záznamník zvuku s měničem hlasu, stopky, budík, digitální i analogový čas, kalkulačku i kalendář. Díky pohybovému senzoru si s nimi děti můžou zahrát 3 pohybové hry, takže žádné dlouhé vysedávání. Obsahují taky 8 jednoduchých her, které si zahrají na dotykovém displeji (vhodné pro zabavení třeba při dlouhých cestách autem). Myslím, že si s takovými hodinkami vaše dítě pěkně vyhraje a může se s nimi naučit i nové věci.

Chytré hodinky patří mezi top dárky pro děti

KOUPÍŠ TADY

A co takhle robota? Já bych si tedy určitě přála nějakého toho uklízecího. Každopádně, pro děti tu máme robota jménem FOBOS, se kterým se vaše dítko stane hnedle programátorem. Pohybuje se podle toho, jak ho naprogramujete, mluví česky, ovládá robojazyk, střílí, hraje a dokonce tančí. Lze ovládat pomocí dálkového ovladače s dosahem až 30 metrů. Zapamatuje si až 50 příkazů

Robot - elektronická hračka pro děti

KOUPÍŠ TADY

Rádi si vaše děti hrají s kamarády na špióny? Darujte jim nějaké pořádné vysílačky. To se jim bude mapovat terén a lovit lupiče a vrahouny! Když dáte sourozencům každému po jedné vysílačce, máte hnedle dárky pro děti vyřešené.

Vysílačky - perfektní dárek pro kluky staré 5 let

KOUPÍŠ TADY


A jaké dárky pro děti byste jako malí ocenili vy? Dejte vědět v komentáři. 😉

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Give gift photo created by gpointstudio – www.freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *