Co k prvním narozeninám? Víc než 15 tipů na pěkný i praktický dáreček


DárkoTipy / Úterý, 10 května, 2022

A už to začíná. Narozeniny. A každý rok se to bude opakovat a vaše miminko růst a růst a … a než se nadějete, nebudete už organizovat ani ty dětské párty, nýbrž vaše neposedné ratolesti budou slavit (nedej bože se opíjet?) úplně někde jinde než doma (za nás se chodilo na diskotéky, ale to už teď asi nefrčí??). Takže, užívejte si svých dítek, dokud můžete! A jestli nevíte, co k prvním narozeninám, jste tu správně. Mám pro vás víc než 15 tipů na pěkný dáreček.


Skládáme, vkládáme, zatloukáme

Jak si doma vychovat geniální děti? Dejte jim puzzle a uvidíte. Rozhodně se nenechte zmást číslem 2+ na obale. Naše Baru ještě před druhými narozeninami skládala puzzle se 16 dílky. Takže proč v roce nezačít na dvou dílkách? Třeba s tímhle PUZZLEM DUO můžete s dětmi hledat, kde bydlí zvířátka.

KOUPÍŠ TADY

Pokud chcete trochu vymakanější puzzle, pořiďte tohle dřevěné vkládací se zvukovými efekty. Děti se při hře s ním naučí poznávat tvary, barvy a zároveň si budou rozvíjet i smysly. Takže takové tři v jednom.

KOUPÍŠ TADY

A když jsme u toho vkládání, existuje spousta krásných vkládaček. Záleží na vašem dítku, co má nejraději. Jestli hasiče, zvířátka nebo snad traktory (u nás pro našeho kluka jasná volba, když je taťka traktorista)? Všechny tyhle vkládačky mají úchytky, takže se dětem dobře chytají a správně si tak procvičí koordinaci oko-ruka. Pro pokročilé bych pak vybrala třeba tahle krásně malovaná 3D zvířátka v lese, která už úchytky nemají.

KOUPÍŠ TADY

Žádné mamince se nelíbí, když dítko vezme cokoliv do ruky a začne s tím mlátit do všeho, co kolem sebe vidí. Ale ono chce přeci jen zkoumat, jak to bouchá! Co mu pořídit něco, do čeho bude moci bouchat beztrestně? Taková klasika jako dřevěná zatloukačka u nikoho nesmí chybět. Však i já si sem tam ráda bouchnu. Je to tak uklidňující vidět, jak ty kolíky prostě zatlačíte jednou ranou dolů.

KOUPÍŠ TADY

Tuhle jsem objevila tyhle úžasně malované skládací kostky Moji přátelé. Skvělé na nich je to, že se dají využít mnohonásobně. Nemusíte z nich jen skládat pyramidy. Můžete je vkládat i do sebe, postavit žebřík až do nebe, učit se z nich názvy zvířátek, ovoce, čísla, barvy a pojmenovávat různé předměty. A existují další varianty. Třeba Můj den nebo Dopravní prostředky. Jsou vyrobeny z tvrdého kartonu a budou bavit klidně i mladší děti, které je určitě nejdříve budou s radostí bourat a ke stavění se dostanou až později.

KOUPÍŠ TADY

Pozor, naše děti se musí naučit hlavně tu motoriku! A k tomu jim mimo výše zmíněné pomůže i tato oboustranná hra Barevné vláčky.  Jak na to? Úkolem je dostat vláčky do správné stanice, kterou poznáte podle barev domků. Takže vaše ratolesti rozvinou nejen motoriku, ale i logiku, a naučí se u toho přiřazovat barvičky. Není to paráda?

KOUPÍŠ TADY


Malujeme a čteme si

Tak jasné, v jednom roce ještě asi nezvládnou ani sluníčko (leda byste měli doma nového Picasa nebo Moneta), ale nějaké to čárání už by se mohlo chytnout. A protože pastelky asi ještě správě do ruky nevezmou, co malovat touhle barevnou koulí? Má na sobě 6 základních barev, maluje pěkně silně, nekreslí na ruce a snadno ji vyperete z oblečení (podstatná věc!). A prý se s ní formuje dlaň.

KOUPÍŠ TADY

 

Výborně se taky vybarvuje vodou. Ani roční dítě tak nepřetáhne! Ptáte se, jak je to možné? S touhle sadou Moje první malování to je hračka. Obsahuje čtyři kouzelné malovací karty, které když potřete namočeným štětcem, krásně se vybarví. Za pár minut zase uschnout a můžete vybarvovat vesele dál. Zvládne to opravdu už mimino.

KOUPÍŠ TADY

Chybu rozhodně neuděláte, když k prvním narozeninám koupíte nějakou knížku od nakladatelství Svojtka. Vydává totiž úžasné knížky pro děti. A pro ty nejmenší bych vyzdvihla hlavně všechny ty interaktivní, s nadzvedávacími okénky nebo různými posunovacími prvky, jako jsou třeba v MiniPEDII – Objevujeme svět! Díky ní můžete své batole naučit barvy, tvary, zvířátka, hudbu, jídlo, lidské tělo… je jich opravdu strašně moc.

KOUPÍŠ TADY

.

Hrajeme, zpíváme a tancujeme

Jako malá jsem chodila na piáno do Lidušky, takže i mé děti by přeci měli dokázat něco zapreludovat. Jen ať cvičí pěkně od kolébky. Takové elektrické pianko, které umí hrát i samo písničky nebo přehrávat zvuky zvířátek, určitě k prvním narozeninám zaboduje. U nás hraje pořád dokola a dokola už přes dva a půl roku, takže investice se vskutku vyplatí.

KOUPÍŠ TADY

Rytmus! Rytmus to je základ. Takže byste doma neměli rozhodně postrádat nějaká ta chrastítka, rachtátka, tamburíny a bubínek. Třeba tahle perkusní sada nevypadá vůbec špatně. Obsahuje hned 6 hudebních nástrojů, na které se dá skutečně hrát (nejsou to žádné atrapy pro děcka) a k tomu dostanete i vak ze síťoviny pro snadné přenášení. A rodinná kapela je na světě.

KOUPÍŠ TADY

Jestli máte doma malého tanečníka či tanečnici, ale i malé zpěváčky, rozhodně to chce spoustu kvalitní muziky, tedy nějaká ta hudební cédéčka. Buď se spolehnete na youtube a všechny ty bác bác bum bác tanculienky anebo svým dětičkám pořídíte třeba dvojcédé se stovkou nejznámějších dětských písniček.

KOUPÍŠ TADY


Papáme, koupeme se a oblékáme

Ať už máte doma malé otesánky anebo spíše nejedlíky, určitě je potěší, když budou moci papat z hezkých talířků, vlastním malým příborem a pít z hrnečku s pěkným obrázkem. Co jim tedy k prvním narozeninám koupit nějaký prima jídelní set? Anebo jsem tuhle objevila takovéhle parádní dřevěné talíře Dřevínek ve tvaru traktoru, ježka, lišky a dalších zvířátek. Z takového talíře se bude jíst nakrájené ovoce nebo zelenina jedna báseň.

KOUPÍŠ TADY

Není nad to šoupnout děti do vany. Dáme jim tam trochu pěny (pokud hledáte nějakou eko a vysoce kvalitní, doporučuju tuhle Naty Dětská pěna do koupele BIO) a nějaké ty hračky do vody a můžeme doufat, že je to na nějaký čas zabaví a my si stihneme třeba vedle vany vypít kafe. Ale jaké hračky jsou ty nej? Určitě nějaké mističky na přelévání vody, třeba tyhle Lilliputiens 3 veselé kelímky do vody v designu oblíbených postaviček – slona Alberta, lemura George a krokodýla Anatola. Úspěch mají taky voskovky do vany, které výborně kreslí na hladké povrchy (třeba právě na vanu nebo kachličky) a dají se lehce smýt mokrou houbu jen jedním tahem.

KOUPÍŠ TADY

Čím potěšíte nejen dítko, ale hlavně jeho maminku? Nějakým fešáckým kouskem oblečení. Můžete vymyslet třeba bodýčko s vlastním vtipným potiskem, koupit nějaké pěkné šatičky pro holčičku nebo třeba šmrncovní oblek pro kluka. Výběr už záleží na vašem vkusu a vaší peněžence. Radím pořídit takový kousek, který by třeba maminka sama dítku nepořídila, protože za něj nechce utrácet (ale hrozně se jí líbí). To bude radosti, až jí její roční miláček udělá módní přehlídku.

KOUPÍŠ TADY


Jaký dárek k prvním narozeninám se vám líbí nejvíc?
Nebo pro nás máte nějaký další tip? Sem s ním do komentáře. 😉

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

4 Komentáře “Co k prvním narozeninám? Víc než 15 tipů na pěkný i praktický dáreček”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *