Hity Vánoc… aneb ty nejlepší vánoční dárky z pod stromečku


DárkoTipy / Úterý, 12 ledna, 2021

„Mami, a co Ježíšek vlastně jí? Nemá hlad?“, zeptala se mě dneska Baru. No co jí na to říct? (Schválně, napište do komentáře, co byste na takový dotaz odpověděli. 😀). Nějak jsem se z toho vymluvila a řekla jí, že se nemusí bát, že hlady určitě netrpí, když u nás byl. A to je to, co vám chci sdělit. Ano, byl u nás. A asi jsme byli hodní (no nevim nevim), protože dárků bylo až až. Vypadá to, že budeme muset pořídit nějaký nový kus nábytku, kam ty všechny nové hračky a Baruščiny oblečky schováme.

A protože inspirace není nikdy dost, vybrala jsem pro vás ty nejlepší vánoční dárky, co se u nás našly pod stromkem. 


Kdo si hraje, nezlobí

Do našeho rodinného archivu přibylo pár nových fajnových her, takže nudit se rozhodně nebudeme. Jste-li taky hraví, rozhodně vám je můžu všechny doporučit. Deskovky totiž právem patří mezi ty nejlepší vánoční dárky.

Desková hra Dominion – Tak tu teď paříme s mužem po večerech. Byla to pro nás úplná novinka, protože takovou karetní hru jsme ještě nikdy nehráli. Chvíli nám trvalo, než jsme se prolouskali návodem, ale pak už to jelo. Hra je fakt svižná. O co v ní jde? Každý hráč si postupně buduje svou říši a musí zvolit správnou taktiku, aby ta jeho byla na konci větší než ta soupeřova. Hrát ji může 2 až 4 lidí a zvládnou to snad už i děti školou povinné (cca od 8 let). Je to prý jedna z nejlépe hodnocených her světa a je fakt, že nás zatím fakt baví. Dokonce se mi podařilo i vyhrát a to je co říct!

Story CubesTohle je něco pro naši upovídanou Barušku, která si neustále vymýšlí nějaké příběhy a hraje divadlo nejen s panenkami, ale s čímkoli, co má zrovna v ruce. Jak se to hraje? Máte 9 kostek, na kterých je spoustu obrázků. Hodíte všema naráz a podle toho, jaké obrázky padnou, vymýšlíte příběh. Tzn. že se ve vašem vyprávění musí objevit všech 9 věcí, které padly. Baru to fakt baví a procvičujeme si tak svou představivost a kreativitu.

Noemova archa – Chcete svým dětem trošku polámat hlavu? Hlavolamová hra ze série magnetických her od Mindoku, která je ideální nejen na dlouhé cesty do auta. Podaří se vám poskládat zvířátka do lodi tak, aby se tam vešla, stejný druh byl vždy u sebe a všechna měla hlavu nahoře? Hra čítá 48 zadání ve čtyřech úrovních náročnosti a věřte, že s těmi těžšími si potrápí hlavičku i dospělák. Můžete si dát závody, kdo to dá jako první!?

..
A o úžasné hře EQUILIBRIX CONNECT už jste četli?
Že ne? Tak honem 👇

Stavím, stavíš, stavíme

Zatím tedy jen ze stavebnice Magformers, ale i to se počítá. Třeba to na tom natrénujeme a už brzy začneme stavět i ten náš vysněný dům na vsi (kéž by to byla taková skládačka). Každopádně, tahle stavebnice je bezva, protože je magnetická. Zvládnou s ní tedy tvořit i úplně malé děti. Je sice fakt, že Beník zatím díly ohlodává, rozkládá nebo s nimi hází (i jeho čas brzy přijde!), ale Baru už tvoří vskutku originální stavby. Máme základní Universal box kde jsou i kola pro různá auta a dostatek všech základních tvarů, takže můžeme s klidem popustit uzdu naší fantazii.


Aby záda unavenou matku nebolela

Pro mě je tohle tedy jako úplně nejvíc nejlepší dárek. Dostala jsem poukázky na 6 masáží u mé oblíbené masérky! Muž prohlásil, že je to nějak moc a že si tedy rozhodně nějakou poukázku ode mě vypůjčí (to by mě zajímalo, jestli ji i vrátí??). Každopádně to zatím vypadá, že s jejich využitím budu muset ještě nějakou chvíli počkat. Hele, Korona, koukej se vrátit tam, odkud jsi přišla. Potřebuju svoje masáže! A vy si taky dopřejte nějakou parádní masáž! Masáže pro všechny!


Pro zdraví i chuťové buňky

Nezapomeňte, že jedlé dárky jsou ty nejlepší vánoční dárky! Nezabírají totiž žádné nové místo. Tedy, když nepočítám tu chvíli v lednici či špajzce, kde se stejnak dlouho neohřejí. Brzy totiž skončí v žaludku. Ou jé. No a já (tedy Ježíšek) jsem takhle muži darovala balení Kimchi. Slyšíte to slovo poprvé? Je to fermentovaný, probiotický, pikantní (něco pro mě) salát. Korejské národní jídlo, které tam jedí snad ke každému chodu. A taky jsou díky tomu všichni zdraví! Kimchi totiž zlepšuje střevní mikrofloru, posiluje imunitu i kardiovaskulární systém. To by se teď hodilo, každému z nás, že? Tak všichni na ilovekimchi.cz a udělejte si honem objednávku!

Pak tu mám tip na takový polo-home-made dárek. Pokud má budoucí obdarovaný rád takové to domácí zobání ve stylu oříšků, sušeného ovoce, rozinek v čokoládě a podobných dobrůtek, stačí navštívit e-shop Veselá Veverka, nakoupit, co je potřebné, doma se podívat po nějaké té sklenici od okurek (klidně i větší) a vrstvit. Pak už k tomu dodat nějakou pěknou etiketu s věnováním a báječný dárek, co určitě potěší, je na světě. U nás ho dostala babička. Obávám se ale, že Baru jí to všechno sezobe.

Dárek pro učitelku


Knihy, knihy a ještě jednou knihy

Ty prostě pod stromkem nesmí nikdy chybět. Většinou z nich má radost celá rodina, protože si je po přečtení vždycky pěkně povyměňujeme. Jaké měly letos úspěch?

Aby tak zrzka neměla doma v knihovničce Pipi dlouhou punčochu?? To přece nejde! Baru už knihy doslova hltá (leč jí je zatím ještě musím číst já, každopádně už pár písmen umí, takže se to blíží!), a tak jsem uznala, že dospěla do věku, kdy si Pipi užije. Já jí teda (je mi stydno) ještě nečetla. Viděla jsem jen ten seriál, takže si jí užívám pěkně poprvé společně s ní. A je fakt bezva! Úplně NEJ kniha pro všechny nadšence sebeřízeného vzdělávání, mimochodem.

Muž je úplně nadšen z knihy Zlatý Boss, který chodil bos, kterou koupil svému bratrovi. Nedalo mu to a musel si jí přečíst ještě před Vánoci. Je to vlastně rozhovor s mužem, který vybudoval největší firmu s drahými kovy v ČR, údajně díky odvaze nebát se používat selský rozum. V knize vypravuje o vztazích ve společnosti, o podnikání, správě majetku, ekonomice, finančních trzích, politice… Složitá témata jsou prý podána čtivě a svěže.

Pod stromkem jsme ještě našli knihu Bulbem záchranáře. Ta zatím na své přečtení čeká, ale co jsem četla blogové články autora – dost dobrého a vtipného týpka ze záchranky Víta Samka, bude stát rozhodně za to. A všichni bychom přeci měli umět dát první pomoc! Doufám tedy, že to nikdy nebudu potřebovat. Každopádně, štěstí přeje připraveným.

Všichni muži by měli být ochránci. Dárek!


Jen ať se odráží

Dnešní matky už vědí. Bez odrážedla ani ránu. Díky tomu se totiž už dvouletí prckové dokáží přemístit z místa na místo rychleji než šnek. Je to tedy povinná výbava. A když ne na procházky, i takhle doma přes zimu se dá jezdit z pokoje do pokoje. Jaké odrážedlo je to nejlepší? Funny Wheels! Je sice z plastu, ale kolečka má gumová, tudíž když dítko jede, nerachtá tak, že to slyší celá ulice. A je taky lehké, takže se dá i v klidu unést. To budou na jaře procházky, třeba i konečně popoběhnu (a zhubnu).


To se mi budou články psát

Ten nejdražší dárek byl letos pro mě (čím jsem si to jenom zasloužila?). Nový notebook. Ježíšek se už nemohl koukat na to, jak se mi ten starý seká a je pomalý, a tak mi nadělil nový, rychlejší. No paráda. Prsty po té hladké klávesnici mi jedou snad ještě rychleji než obvykle (a že já v psaní na stroji soutěžila!). Mám model MSI PS63 Modern 8MO a pro takovou tu kancelářskou prácičku s lehkou grafikou naprosto ideální. Navíc je krásně lehounký, takže ho můžu klidně sbalit do kabelky, když bude třeba. Co si budem povídat, elektronika v dnešní době právem patří mezi ty nejlepší vánoční dárky. Tak děkuju moc, Ježíšku.

A prosíííím 🙏, k příštím Vánocům už fakt nutně potřebuju ten robotický vysavač. 😄


A jaké byly ty vaše nejlepší vánoční dárky? Pochlubte se.
.
.
Dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *