10 tipů na DIY dárek od dětí… aneb nechte je tvořit radost


DIY dárky / Úterý, 18 října, 2022

Přišlo za vámi vaše dítko, že by rádo vyrobilo nějaký ten dáreček pro kamarádku, tetičku nebo babičku? Dala jsem pro vás do kupy tipy na DIY dárek od dětí, který 100% udělá radost. I když nebude dokonalý, rozhodně bude vyrobený s láskou. A to je nejvíc!


1. Fotorámeček ze špachtlí

Jsou to takové ty dřevěné věci, které nám dává doktorka na jazyk, když se chce podívat do krku. Tak ty se dají běžně koupit. Můžete z nich vyrobit spoustu zajímavých věcí. Třeba fotorámeček. Děti ho pak můžou pokreslit nebo třeba omotat barevnými bavlnkami. Dovnitř fotku na kolíček a je to.


2. Voňavý pytlíček

Jak naučit děti šít? Já to Baru učila právě na šití malého pytlíku, kam jsem jí nakreslila tečky, aby věděla kam píchat jehlou. Ten jsme potom naplnily levandulí, převázali mašličkou. Úžasný voňavý DIY dárek od dětí pro kohokoli. Třeba babičku nebo tetičku.


3. Záložka do knihy

Parádní DIY dárek od dětí pro vášnivé čtenáře. Stačí proužek tvrdého papíru, děrovačku, příze nebo mašličku… Menší děti můžou záložku polepit samolepkami, větší děti pomalovat nebo olepit různými tvary, bavlnkami atp. Dá se vyrobit i záložka v podobě zvířátka. Spoustu inspirace najdete na Pinterestu.


4. Náramek přátelství

Jako malá jsem umotala snad přes sto takových náramků. Existuje spousta technik. Tu z obrázku zvládnou už menší děti – dělají se stále stejné uzlíky. Pak máme klasické drhané náramky anebo můžete s dětmi vyzkoušet Kumihimo techniku s pomocným kolem. Zvládnou to už pětileté a náramky vypadají vskutku profi!


5. Přívěsek ze zažehlovacích korálků

Máte doma zažehlovací korálky? Pak je to jasné. Děti mohou vytvořit různé přívěsky na klíče nebo i vánoční ozdoby. Zabalené do průhledného pytlíčku vypadají moc hezky.

..
Rády vaše děti tvoří?
Mrkněte na 👇

6. Piškvorky z kamínků

Co takhle zajít si na procházku nasbírat pár kamínku a vyrobit z nich piškvorky? Když k tomu mamka ušije pytlíček, dítko na něj může nakreslit fixou na textil hrací pole a úžasný DIY dárek od dětí je na světě.


7. Srdíčko z korálků

Jednoduchý dáreček, na kterém si děti procvičí jemnou motoriku při navlékání. Stačí vám jen vázací drátek, který vytvarujete do srdíčka, korálky různých barev a velikostí (dle vašeho vkusu a možností) a mašličku.


8. Antistresový balónek

Ve stresu je někdy každý, takže takový DIY dárek od dětí jistě ocení. K výrobě je potřeba balónek, mouka, prázdná lahev na vodu (pomocí které mouku dostaneme dovnitř balonku), trychtýř (s ním dostaneme mouku do lahve), fixa a příze na vlasy. Větší děti už antistresák jistě zvládnou vyrobit úplně samy.


9. Svícen z jablka

Tohle je pro mě nostalgie, protože jsme takové vyráběli ve školce, když jsem byla malá. Ideální předvánoční dárek, který zvládnou i prťata. Stačí k tomu jablko, úzká svíčka, mašlička, párátka a dobrůtky k napichování (rozinky, gumoví medvídci, atp.) a hřebíček k dozdobení.


10. Malované přáníčko

Nestíháte nic velkého? Nevadí. I takové nakreslené přáníčko k narozeninám nebo Vánocům moc potěší. Obzvlášť babičky a dědy.


Vyrábí vaše děti dárečky? Už jste někdy dostali DIY dárek od dětí?
Pochlubte se v komentáři.

.
Dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.
.
Image by jcomp on Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *