10 tipů na jednoduché a originální DIY dárky pro děti


DIY dárky / Pondělí, 6 září, 2021

Známe to. Hraček je plný pokojík (nebo spíš plný byt), mají už všechno sportovní vybavení, měkké dárky je zas tak neberou… ale pod stromečkem chtějí vidět ideálně horu dárků!? Ruku na srdce, peněz taky není nazbyt. Co teď? No co třeba nějaké ty originální DIY dárky pro děti? Stačí trochu úsilí a můžete pěkný dáreček i vyrobit. Mrkla jsem na Pinterest a vybrala pro vás ty nejzajímavější tipy. A nebojte, s trochou nadšení je zvládne každý.


1. Spoustu aktivit pro nejmenší

Máte doma miminko nebo batole? Super dárkem je tzv. busy board, někdy uváděná taky jako activity board. Je to prostě deska, na které jsou namontovaná různá hejblátka, mačkátka, blikátka, zvonky. Můžete tam dát třeba zip, různá okénka, která se otevírají, zapínače, posouvací kuličky… Na internetu se dá najít spousta inspirace.

2. Domeček pro panenky stále s sebou

Máte doma starý kufřík? Co ho proměnit na pokojíček pro panenky? Na nábytek stačí třeba tvrdý karton, barevný papír jako tapeta a můžete využít různé odstřižky látek. Když do toho schováte i panenku, boží dárek bude na světě!
A nebojte, taky kluci si můžou přijít na své. Schovejte jim v kufříku třeba „Jurský park“, tedy nějaký takový prales pro dinosaury.

3. Masáž pro neposedné nožky

Zdravá chodidla jsou důležitá a když se přes zimu nedá chodit bos, co s tím? Vyrobte dětem senzorický kobereček. Je to vlastně taková bosostezka à la co dům dá. Houbičky na nádobí, knoflíky, špunty od vína, staré pastelky, kusy provazu, dřívka od nanuků, nasbírané oblázky, korálky, stará kousátka pro miminka, víčka od pet lahví, vlněné kuličky… Co vás ještě napadá? Stačí to připevnit na kus starého koberce a je to.
Uvidíte, jak to děcka zabaví! Sama jsem připravila improvizovanou bosostezku na Barušky oslavě narozenin a byla to ta nejúspěšnější zábava. Jen se podívejte, jak zabavit děti na narozeninové oslavě.

4. Ať si polámou hlavičky

Znáte TANGRAM? Ještě nikdy jsem to nezkoušela a těším se, až to letos „Ježíšek“ Baru nadělí. Je to vlastně čtverec rozstříhaný na několik tvarů, ze kterých se skládají obrázky. Buď dostanete předlohu a na vás je poskládat tvary do daného obrázku, anebo si můžete vymýšlet vlastní obrazce. Existuje spoustu zadání a šablon (můžete stáhnout třeba tady) a zabaví to jak děti, tak i dospěláky.

5. Trochu muziky pro malé hudebníky

Máte doma muzikanty? Anebo byste děti rádi vedli k nějaké té hudební výchově? Pak je to jasné. Vyrobte jim pod stromeček hudební nástroj. Jaký? Níže v odkazu najdete dokonce 42 tipů. Chrastítka, bubínky, tamburína, dešťová hůl, xylofon… Co si vyberete? Rozhodně jsou to bezva nápady na DIY dárky pro děti.

.
Troufnete si ušít knížku pro děti zvanou QUIET BOOK?
S touhle sadou to zvládne úplně každý. 👇
BUUK – skvělý dárek pro maminky i děti
.

6. Na takové to domácí matlání

Zaručená zábava pro deštivé odpoledne? Modelína. Nemusí se kupovat. Stačí mouka, sůl, prdopeč, potravinové barvy, olej a horká voda. Žádné vaření, jen míchání. A navíc bude zdravotně nezávadná, takže pokud máte doma malé robátko, co stále všechno strká do pusy, je domácí výroba ta správná volba.

7. Romantické, něžné, uklidňující

Jako malou mě vždycky okouzlilo sněžítko. Vtipné je, že vlastní jsem dostala od táty až v dospělosti. Co takové vyrobit? Připravte si skleničku se šroubovacím uzávěrem, glycerin, vodu, nějakou postavičku dovnitř, tavnou pistoli a třpytky nebo flitry. Jak dál? Postup najdete z odkazu níže.

8. Něco pro malé parádnice

Zdá se vám, že má vaše holčička snad tisíce sponek? Válí se úplně všude? Co je dát trochu do pořádku? Dát jim své teplé místečko? Nadšené budete zajisté obě! (Pánové prominou. Předpokládám, že DIY dárky pro děti hledají spíše mamky.) Super věc, jednoduchá na výrobu, je takový „sponkový obrázek“. Stačí, když seženete rámeček od obrazu (nebo nějaký stlučete), připevníte do něj barevné stuhy, dolů můžete dát háčky a dílo je hotovo. Není to nádherná dekorace do dívčího pokoje?

9. Taky něco pro kluky

Abychom tu nenadržovali holkám, našla jsem bezva dárek pro malé hošíky. Taková home-made silniční stavebnice se jim bude určitě líbit. Chce to jen černý papír, samolepky na pruhy a laminovačku. Jednotlivé díly se také dají pospojovat za pomocí lepicích koleček se suchým zipem. A může se jezdit!

10. Pro každou dcerku i každého synka

Sklenice naplněná důvody, proč někoho máte rádi. Nemusí to být jen dárek pro partnera. Napište klidně svých 50 důvodů pro své děti. Však jak lépe utužit váš vztah? Uvidíte, jak bude to vaše dítko naměkko a o to radši vám pak bude pomáhat třeba s domácími pracemi (avšak milujeme přeci bez podmínek, že?).

Další inspiraci na pěkné DIY dárky pro děti hledejte na mé Pinterest nástěnce.


Napadají vás ještě nějaké zajímavé DIY dárky pro děti?
Přidejte svůj nápad do komentáře. 👇

.
Dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *