17 tipů na bezva dárek pro tříleté dítě, se kterým zazáříte


DárkoTipy / Sobota, 2 dubna, 2022

Už to vážně brzy budou tři roky, co jsem přivedla na svět tu naší originální bytost? Přijde mi, jako by to bylo včera. A to v břiše už zase nosím další takovou, která se má narodit asi jen dva týdny po Baruniných třetích narozeninách, takže ten hlavní dárek je přeci úplně jasný. Baru dostane sourozence!

Aktualizace 2022: To není možné. Tak už i to další děcko bude tříleté. Kam se ten čas poděl?

Každopádně, protože si každoročně dávám předsevzetí: „Dárky budu shánět zásadně včas.“, už teď se poohlížím, co by bylo pro takové tříleťáky nej. Snad tedy něco parádního do června seženu. Jestli taky hledáte nějaký bezva dárek pro tříleté dítko, jste tu správně. Našla jsem 17 tipů, které vašeho tříleťáka určitě zabaví.


Zahrajte si spolu na doktorku

Taky vás čeká tříletá prohlídka? Tak to chce pořádnou přípravu na to, co vaší ratolest bude čekat. A k tomu by mohl pomoci nějaký pořádný lékařský kufřík. I já s bráchou jsme jeden takový mívali. A protože babička byla zdravotní sestra, byl složen ze skutečných věcí. To bylo něco mít opravdový stetoskop! Ale nebojte, myslím, že i ten dětský bude mít úspěch.

Líbí se mi třeba tenhle textilní kufřík s deseti dřevěnými nástroji, uzavíratelný na zip. To se to budou léčit všechny panenky, maminky i tatínkové. A pokud si vaše dítko, jako naše Baru, taky rádo hraje na zubaře, můžete k tomu přidat ještě zubařský set s vrtačkou od Play-Doh modelíny.Dárek pro tříleté dítě

KOUPÍŠ TADY


Tancuj, tancuj, vykrúcaj

Také vaše dítko rádo tancuje a zpívá? Nebo mu nestíháte každý večer přečíst pohádku? Pořiďte mu do pokojíčku vlastní dětský CD přehrávač s rádiem a mikrofonem pro malé zpěváčky. Uvidíte, že bude cobydup umět tohle rádio ovládat úplně samo a tak si zatancuje, kdy jen bude mít chuť. Dá se k němu napojit i USB a funguje také na baterky, takže si ho můžete vzít s sebou na dovolenou nebo na zahradu.

Dárek pro tříleté dítě

KOUPÍŠ TADY


Malování není nikdy dost

Určitě už jste si všimli, že děti pokreslí spoustu papírů. Pár čar sem tam a už chtějí další čistý. Máte to doma stejně? Co takhle šetřit naše lesy a pořídit jim nějakou pěknou tabuli? Alespoň se po sobě naučí „uklízet“, výtvor si smažou a můžou vesele tvořit dál.
Třeba tahle oboustranná magnetická tabule je super dárek pro tříleté dítko. Na jednu stranu křídami a na druhou barevnými fixami, které si můžou odkládat na praktický stoleček, který je součástí.

Dárek pro tříleté dítěKOUPÍŠ TADY


Není nad kreativní stavění

U nás má velký úspěch stavebnice Magformers. Je vskutku originální, protože princip stavění je v magnetech. Obsahuje totiž spoustu různých dílků, které stačí k sobě pouze přiblížit a spojí se. Dá se s ní stavět nekonečné množství trojrozměrných objektů. Baví holky i kluky a zvládnou to dokonce úplně malinké děti. My jsme pro začátek zvolili Universal box a jsme naprosto spokojení. Hlavně kolečka pro 3D auta nesmí chybět!

Dárek pro tříleté kluky - stavebnice Magformers

KOUPÍŠ TADY


Hradní pevnost, vesnici nebo nádraží?

Mám tu tip na úžasnou dřevěnou stavebnici, vyráběnou v České republice. Jmenuje se URBIX, má krásný čistý design a staví se rychle a jednoduše, bez použití lepidla, šroubků nebo hřebíků. Kluci si s ní můžou budovat pevnosti, holky zase útulné domečky. Jednotlivé díly jsou fakt univerzální a co je nejvíc super, že všechny otvory jsou vytvořené tak, aby pasovaly k výše zmiňovaným vláčkodráhám. Vláčky tedy potom můžou projíždět celou stavbou. Na výběr máte různé druhy pevností, vesnici nebo nádraží. V limitované edici před Vánoci seženete i Betlém, který může vyrůst třeba pod vánočním stromečkem.

Chcete vědět víc o stavebnici URBIX? Přečtěte si recenzi, jak se s ní hraje doma nám.

Dárek pro tříleté děti - stavebnice UrbixKOUPÍŠ TADY


Ještě jedna stavebnice

A ne jen tak ledajaká. Stavebnice Godi je celá dřevěná a dají se z ní postavit vskutku obrovské stavby. Zaoblené kostky mají na sobě dřevěné špunty, díky kterým pak dílky drží u sebe. Zapadají do sebe lehce, takže to bude ideální dárek pro tříleté dětičky. Věže, zdi, hrady, mosty, tunely, ohrádky pro zvířátka… hranaté i kulaté stavby… všechno jde!

 

Dárek pro každé malé děcko - stavebnice

KOUPÍŠ TADY


Hrát si s pískem i doma

Tuhle jsme byli v IQ parku v Liberci (fakt doporučuju, je to zábava pro děti i dospělé) a já i Baru jsme se zasekly u kinetického písku. Minuty jsem mohla jen pozorovat, jak pomaloučku tenhle speciální písek dopadá na hromádku. Přišlo mi to úplně magické. Díky němu si děti rozhodně zdokonalí jemnou motoriku. Skvěle se tvaruje, dají se z něj dělat nejen bábovky, ale i kuličky a nejrůznější obrazce a tvary. Určitě ideální dárek pro tříleté děti.

Kinetický písek - super dárek pro tříletého kluka

KOUPÍŠ TADY


Když dáš cihlu k cihle

Bunkry. Jako malí jsme si doma pořád stavěli nějaké bunkry, na které jsme použili vše, co bylo po ruce. Židle, křesla, polštáře z gauče, deky… I naše Baru už vyžaduje stavět bunkr, ač jsme jí k Vánocům dali krásný stan. Co to těm dětem trošku ulehčit a pořídit jim ke stavění pořádné cihly? Ne jen bunkry, ale i hrady, věže, pyramidy, stěny… nepřeberné množství staveb si můžou postavit z materiálu Cihličky pro dětičky.  Stavebnice je podle referencí hodně oblíbená a patří mezi nejpoužívanější hračky. Jsou lehké a přitom pevné, odolné a bezpečné. Navíc přírodní 100% recyklovatelné. 

Dárek pro tříleté dítě

KOUPÍŠ TADY


Na takové to domácí šplhání

Venku prší, zima, brrr… na hřiště se nemůže, co doma? Jak ty naše malé opičky zabavit? Pořiďte jim do pokojíku designové žebřiny od Funky Monkey, se kterými, ač se to nezdá, se dá skvěle vyblbnout. Dá se na ně nejen šplhat, ale i pohoupat nebo si úplně nahoru pohodlně sednout. A co teprv, když jim k tomu přidáte skluzavku. Po ní se hned můžou klouzat nejen děti, ale i plyšáci nebo závodit autíčka. A gymnastické kruhy taky hned rozšíří možnosti.
Díky žebřinám se děti naučí úchopu, ručkovat, šplhat, lézt, skákat, rozvinou si koordinaci a rozhodně si posílí svaly. Obzvláště pro správné držení těla je takové šplhání hodně důležité. Vyhrají si s nimi tříleté, ale i desetileté děti, takže investice se jistě vyplatí.

KOUPÍŠ TADY

.
Jednu hračku, jeden měkký dárek a co třeba ještě pěknou knížku?
Tyhle vaše batole i předškolák rozhodně musí mít
.
.

Mít tak vlastní domeček

Rád si váš tříleťák někam zaleze a tam si hraje, trucuje nebo odpočívá? Není nad to mít svůj bezpečný prostor, kam se můžete schovat. Pořiďte své holce nebo klukovi svůj vlastní domeček. Ať už je to stan, týpýčko, dřevěná boudička anebo rovnou hrad. Uvidíte, že dítko bude nadšené.

Dárek pro tříleté dítě? Co takhle stan!

KOUPÍŠ TADY


Pyžamko už se nikdy neztratí

„Mami, kde mám pyžamo?“, slýcháváte taky? V tom případě dejte vašemu dítěti pyžamožrouta. Co to? Propracovaný polštářek do postele, který má místo pusy velkou kapsu na zip. Každé ráno si na pyžamku vesele pochutná a nechá ho schovaný v břiše pěkně po celý den. Večer stačí rozepnout pusu a pyžamo je opět na světě. Je to praktická hračka – skvělý dárek pro tříleté i pěkná dekorace do pokojíku.

Dárek pro tříleté dítě

KOUPÍŠ TADY


A budete moct v klidu spát

Chcete s dítkem začít hrát deskové hry? Zapomeňte na Člověče, nezlob se! Dneska máte na výběr z mnohem zajímavějších her. Zkuste třeba deskovku Příšerky ze skříně. Je určená pro malé, začínající hráče. Co je víc? Je kooperativní, hráči musí pěkně spolupracovat a vzájemně si radit, takže nehrozí žádné rozčilování nad prohrou! Cílem hry je, jak název napovídá, zahnat všechny příšery do skříně, abyste mohli jít v klidu spát. Princip je na bázi zapamatování si, co se skrývá za obrázek pod otočenou kartičkou. Dá se hrát jen ve dvou, ale klidně i ve velké partě a baví dokonce i šestileté, takže bezva hra pro sourozence.

Desková hra pro tříleté

KOUPÍŠ TADY


Něco pro malé módní návrháře

Už tříleté holčičky se začínají fintit, co takhle obléknout si panenku? Jako malá jsem měla nejen takovou tu papírovou, ale v pozdějším věku jsem si na Barbínky i šila (nejjednodušší byly minišaty ze silonek, pamatujete?). Takže co takhle pořídit nějaké to oblékání vaší tříleťačce? Třeba takové to s papírovými oblečky – 3 postavy a 110 různých obleků a módních doplňků pro všechna roční období.

Potom tu máme jedno samolepkové oblékání, uložené v pevných deskách, kde najdete 8 dívek a 4 archy plné oblečků. A nebojte, samolepky jdou použít víckrát než jednou. A pak ještě magnetické oblékání.

A bacha, i kluci můžou oblékat. Třeba svého piráta nebo supermana. Pořiďte jim dřevěné magnetické oblékání, kde najdete chlapce se stojánkem a 36 dílků oblečení a doplňků. Naučí se rozeznávat tvary a rozvinou svou fantazii při „módním“ kombinování.

Dárek pro tříleté dítě

KOUPÍŠ TADY


A budete mít všechno polepené

Neznám dítě, které rádo nelepí samolepky. Ať už na papír, na hrníčky, na sešity nebo na váš krásný nábytek… Radost jim rozhodně udělá sada 1000 samolepek (a vám taky, až je najdete přilepené třeba na televizi? :-)). Každopádně v této sadě najdete širokou škálu nejrůznějších obrázků pro kluky i holky v krásném designu Djeco. Můžete je využít třeba při společné tvorbě přáníček nebo pozvánek na oslavu atp.Dárek pro tříleté dítě

KOUPÍŠ TADY


Jede, jede mašinka…

Těmhle mašinkám se sice z komínka nekouří, ale pro děti jsou bezva. Zrovna minulý týden se Baru u takové vláčkodráhy poprvé zasekla v jednom dětském koutku, tak si říkám: „Vláčkodráhy nejsou přeci jen pro kluky!“ Existuje spoustu typů: krátké, dlouhé, s křižovatkami, dinosauří, s bagry, pro princezny, s tunely a celými městečky… Pro začátek bych vybrala nějakou jednodušší a uvidíte. Jestli bude mít u vašeho dítěte úspěch, můžete přikupovat další a další, jelikož jde kombinovat i se všemi ostatními dráhami na trhu. A na co bych rozhodně nezapomněla je vláček na baterky, co jezdí po kolejích sám.

Dárek pro tříleté dítě

KOUPÍŠ TADY


Pro začínající umělce a divadelníky

Taky si vaše dítko tak rádo „povídá s panáčkama“? Alespoň tak to naše Baru nazývá, když chce, abych si s ní hrála s Duplo panáčky (snad stodvacetkrát denně, pomoc!). A co děti takhle zabavit loutkovým divadlem?
Můžete koupit třeba speciální magnetické divadlo, kde najdete dřevěné figurky s magnetem, které se vodí pomocí dřevěných tyček (na to ty magnety) a divadelní kulisy. Dítko (nebo nejdříve vy dítku) vám může odvyprávět třeba Červenou karkulku, Popelku anebo vymyslet vlastní inscenaci z hradu.

Pokud jste spíše pro klasiku, tak doporučuju loutkové divadlo Marionetino (viz obrázek) s universální sadou kulis a loutek jako jsou král, princ, princezna, kašpárek, vodník, čert, ježibaba a drak, se kterými si zahrajete rovnou několik pohádek nebo můžete vy i vaše děti vymýšlet pohádky vlastní. Když budete potřebovat, dají se dokoupit i další postavičky. Montáž i demontáž divadýlka zvládnou i nejmenší děti a je opravdu skladné.

Dárek pro tříleté dítěKOUPÍŠ TADY


Mami, já chci taky kolo

Na plastovém odrážedle už jezdí jako profík? Tak to je na čase pořídit na léto pořádné odrážedlo, co už vypadá jako kolo. Jak vybrat to správné?

  • Dejte pozor na velikost. Nejnižší poloha sedla má být taková, aby dítko dosáhlo oběma plnými chodidly na zem
  • Pro tříleté bych vzala už rovnou odrážedlo s brzdou, jen ať si zvyká (a neničí si nové tenisky).
  • Čím lehčí bude, tím lépe. Nejen, že se s ním dítě míň nadře, bude se mu s ním lépe manipulovat (křehkým holčičkám obzvlášť), ale lehké kolo ocení i každý rodič, pokud ho na zpáteční cestě z procházky musí nést.

Darujte pro tříleté dítě odrážedlo

KOUPÍŠ TADY


Co byla vaše nejoblíbenější hračka ve třech letech? Máte ještě nějaký fajn tip na dárek pro tříleté dítě? Dejte vědět v komentáři.

.
Chceš dárkotipy přímo do e-mailu?
Prozraď mi ho a dárková pošta bude chodit rovnou za tebou.
Staneme se spolu mistry v dávání dárků?
.
.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *